کاشف اسرار-فرمانده انتظامی استان گیلان از آغاز طرح ” عابر‌یار ترافیک ” در سطح شهر رشت خبر داد و گفت: این طرح نخستین بار در کشور و به صورت پایلوت اجرا می‌شود.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس ” محمدرضا اسحاقی “امروز با اعلام این خبر اظهار کرد: طرح ” عابریار ترافیک ” نخستین بار در کشور برای ساماندهی گذرگاه‌های عابرپیاده و کاهش تصادفات عابران، توسط پلیس راهور گیلان در تقاطع‌های شهر رشت اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح با همکاری شهرداری رشت انجام می‌شود ادامه داد: افزایش انضباط حرکتی عابران‌پیاده و خودروها و بهبود وضعیت عبور و مرور از جمله اهداف مهم طرح ” عابریار ترافیک ” است.

این مسئول افزود: طرح ” عابریار ترافیک ” به فرهنگ‌سازی در زمینه عبور عابران‌ پیاده از مسیرهای خط‌کشی شده و توقف خودروها قبل از این خطوط کمک می‌کند و بسیار تاثیر‌گذار است.

به گفته اسحاقی ،در تصادفات درون شهری استان عابران‌پیاده با اختصاص بیش از ۴۵ درصد جان‌ باختگان حوادث رانندگی در صدر پرخطرترین کاربران ترافیکی قرار دارند.

وی ادامه داد:پلیس گیلان ضمن اجرای طرح‌های انتظام‌ بخشی ترافیک و اعمال قانون رانندگان متخلف با اجرای طرح ” عابریار ترافیک ” به دنبال جلب مشارکت آحاد مردم برای رعایت مقررات ترافیکی به ویژه در حوزه عابران‌ پیاده است.
ارشد انتظامی استان تصریح کرد: همان‌طور که خودروها موظف هستند در زمان قرمز شدن چراغ راهنمایی و رانندگی توقف کنند تا عابران تردد خود را به سهولت و ایمنی انجام دهند انتظار می‌رود عابران نیز به حقوق رانندگان احترام گذاشته و در زمان قرمز شدن چراغ عبور عابر از تردد در مسیر حرکت خودروها پرهیز کنند.
فرمانده انتظامی استان گیلان در پایان ابراز امیدواری کرد : با اجرای این طرح شاهد کاهش تلفات حوادث رانندگی در استان گیلان باشیم.
گفتنی است، طرح ” عابریار ترافیک ” در گام نخست در ۲ تقاطع اصلی شهر رشت به مدت یک ماه اجرا می‌شود و در آن تعدادی از جوانان داوطلب و مستعد که آموزش‌های لازم را دیده‌اند به عنوان عابریار با کمک پلیس را

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :