کاشف اسرار-فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: فرهنگ‌سازی و جلب اعتماد مخاطبان به سیاست‌ها و رویکرد ناجا، یک ضرورت اساسی در قانون‌گذاری و جلب مشارکت و همکاری شهروندان با پلیس است.

به گزارش کاشف اسرار محمدرضا اسحاقی ” در جلسه بررسی آموزش‌های فرهنگ ترافیک که در سالن کوثر ستاد فرماندهی انتظامی استان گیلان برگزار شد با تقدیر از برگزاری مؤثر کارگاه‌های آموزش همگانی و کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای‌ بیان داشت: این تجربه موفق را باید با جدیت دنبال کنید و سطح مخاطبان خود را از مدارس، مساجد و دهیاری‌ها به سایر اجتماعات شهری و روستائی گسترش دهید.

وی با اشاره به سیاست‌های ابلاغی از سلسله مراتب فرماندهی ناجا بر لزوم توجه و اهتمام به امر آموزش شهروندان و آشنائی آن‌ها با تهدیدات و آسیب‌های ناشی از عدم استفاده از کلاه‌ایمنی و اهمیت رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی تاکید کرد.

این مسئول استقبال موتورسیکلت‌سواران و همکاری مجموعه دستگاه‌های ذیربط برای کاهش سوانح و حوادث راهنمایی و رانندگی را یک ظرفیت بسیار بزرگ و مهم برشمرد .

اسحاقی افزود: فرهنگ‌سازی و جلب اعتماد مخاطبان به سیاست‌ها و رویکرد ناجا، یک ضرورت اساسی در قانون‌گذاری و جلب مشارکت و همکاری شهروندان با پلیس است.

وی ارائه مشوق‌های قانونی مثل کاهش هزینه صدور گواهینامه و بیمه شخص ثالث را در کاهش تصادفات و جبران خسارات ناشی از آن را بسیار مهم برشمرد و بر استمرار رایزنی برای کاهش حداکثری این هزینه‌ها تاکید کرد.

رییس پلیس استان یکی از عوامل موفقیت در کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای و فرهنگ‌سازی برای رعایت قوانین و مقررات را استمرار در آموزش به مخاطبان قلمداد کرد.

اسحاقی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های اینترنتی، صدا و سیما و رسانه‌ها مورد تاکید است و باید از هر ابزاری برای برقراری ارتباط با مخاطبان استفاده شود.

وی بر استفاده از ظرفیت خیرین امنیت‌ساز برای تأمین هزینه‌های تهیه و اهداء کلاه‌ایمنی به موتورسواران کم‌ بضاعت اشاره کرد .

این مسئول،تاکید کرد: تلاش برای حفظ جان انسان‌ها و نجات یک خانواده از خطر بی‌سرپرستی و تبعات سنگین آن همواره مورد تاکید آموزه‌های دینی و اخلاقی ماست لذا این کار خداپسندانه باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

تکریم شهروندان و نمایش رفتار حرفه‌ای مطابق با پلیس در تراز جمهوری اسلامی یکی دیگر از محورهای سخنان “اسحاقی”بود.

وی کارکنان پلیس را به برخورد اسلامی و ارائه رفتار حرفه‌ای در شأن تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مکلف کرد .

فرمانده انتظامی گیلان اظهار داشت: انضباط، اقتدار، روزآمدی، رأفت و خدمتگزاری، شاخصه‌های کارکنان نیروی انتظامی هستند لذا این مهم باید سرلوحه تمامی کارکنان پلیس در اجرای مأموریت‌ها قرار گیرد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :