کاشف اسرار-بازرس کل استان گیلان اظهارات اردیبهشت ماه سال جاری منتخب اول و عضو پنجمین دوره شورای اسلامی شهر رشت در جلسه پارلمان شهری و ادعای گردن کلفت نامیدن و زور گویی کردن این تشکیلات قضائی را توهین دانست.

به گزارش کاشف اسرار،سیف الله مسرور در نشست با خبرنگاران در پاسخ به سئوال خبرنگار کاشف اسرار به اظهارات “احمد رمضان پور نرگسی “واکنش نشان داد و اظهار کرد:این سخنان انتقاد نبوده بلکه به تشکیلات اهانت کرده است.

وی با تاکید بر این که بنا بر این است خیلی وارد این مناقشات نشویم ،از رسانه هایی که به دنبال طرح سخنان این عضو شورای اسلامی شهر رشت از سازمان بازرسی دفاع نمودند،قدر دانی کرد.

این عضو شورای قضائی گیلان با تصریح بر این که اداره کل بازرسی استان به وظایف قانونی خودش عمل می کند به عکس العمل اجتماعی و بازتاب رسانه ای به دنبال اظهارات عضو شورای اسلامی شهر رشت و النهایه عذرخواهی”رمضان پور نرگسی”از این تشکیلات قضایی اشاره کرد.

مسرور ،متذکر شد: تصمیم گیری برای طرح شکایت یا عدم شکایت از این عضو شورای اسلامی شهر رشت با رییس سازمان بازرسی کل کشور بود و مجموع بررسی ها حکایت از این داشت ما بگذریم ،چون وارد این گونه تنش های بیهوده نشویم،بهتر است و توصیه شد ادامه ندهید،ما هم ادامه ندادیم.

وی ابراز کرد:ناچارم بگویم گردن ما در برابر قانون و حقوق عامه مردم از مو باریک تر و سر، ما پائین است ،پس بنابراین هیچ گردن کلفتی و زور گویی در برابر قانون و حقوق مردم نداریم.

این مقام قضایی،متذکر شد: اگر منظور از این تعابیر (عضو شورای اسلامی شهر رشت)برخورد با مفاسد باشد ، ما کوتاه نمی آئیم و سابقه کاری من این گونه نیست چنان چه کسی تشری به بنده بزند بروم مخفی بشوم و یا کوتاه بیایم.

به گفته مسرور،اگر منظور از گردن کلفتی و قلدری کردن،ایستادگی در برابر تضییع حقوق مردم باشد،ما افتخار قلدری می پذیریم و این روغن به تنمان می مالیم.

وی هشدار داد:اداره کل بازرسی استان گیلان وقتی با یک تخلف،فساد و اعوجاجی مواجه می شود،برخورد نمی کند بلکه مدعی می شود.

بازرس کل گیلان خطاب به خبرنگار پایگاه خبری”کاشف اسرار”،اظهار کرد:ما مثل شما”کاشف”می باشیم و همگان می دانند، صدور حکم برعهده این نهاد نیست .

مسرور،خاطر نشان کرد: برحسب قانون، سازمان بازرسی وظیفه بررسی و تهیه گزارش تخلف و ارجاع آن به مراجع قضایی را برعهده دارد و در نهایت این شخصی قاضی است که تصمیم گیر نهایی خواهد بود.

وی با تصریح بر این که اداره کل بازرسی گیلان به وظایف قانونی خودش عمل می کند ولی این دلیل نمی شود چنان چه شخصی هر حرفی خواست به زبان بیاورد و ما نباید از انچام وظایف قانونی خودمان کوتاه بیائیم،بر آشفته و عصبانی نمی شویم.

عضو شورای قضایی گیلان،ابراز کرد:علی رغم درخواست بسیاری از رسانه ها از بنده به عنوان بازرس کل استان برای پاسخ گویی به اظهارات عضو شورای اسلامی شهر رشت،تا به امروز وارد این معرکه نشده ایم و از کسی کینه به دل نداریم و به دنبال انتقام گیری نیستیم.

مسرور با بیان این که تکالیف اداره کل بازرسی گیلان را قانون مشخص کرده است،هشدار داد:اشخاص،سلایق و احزاب تکالیف ما را مشخص نمی کند،بلکه تابع قوه قضائیه هستیم.

وی در پایان تاکید کرد:تا جائی که تشخیص بدهیم ،وظایف قانونی خود را انجام می دهیم و مطمئن باشید از این الفاظ(گردن کلفت نامیدن و زور گویی)واهمه ای نداریم .

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :