کاشف اسرار- شهردار لنگرود از آماده ۱۰۰ درصدی کارخانه کمپوست این شهر خبر داد و تاکید کرد:این مجموعه نا پایان سال افتتاح می شود
 
به گزارش کاشف اسرار،سید مهدی رجایی لنگرودی ظهر امروز درآستانه روز خبرنگار به منظور پیشگام شدن  در پویش «روز خبرنگار، روز تجلیل است نه روز بیان عملکرد مدیران »با اصحاب رسانه فعال و مدیران مسوول نشریات مکتوب و مجازی و پایگاههای خبری فعال درسطح استان و شهرستان لنگرود طی نشستی خبری به بیان عملکرد ۴ماهه شهرداری و شورای اسلامی شهر لنگرود در سالجاری پرداخت.

وی پیشاپیش روز خبرنگار را به همه فعالین رسانه تبریک گفت و اظهار کرد: هدف ما این بود که امسال روز خبرنگار فقط روز تجلیل باشد نه روز ارائه عملکرد، بنابراین به همین منظور تصمیم گرفتیم قبل از روز خبرنگار نشست خبری برگزار کرده و عملکرد شهرداری و شورای اسلامی لنگرود را در ۴ماهه نخست امسال بیان کنیم.

این مسئول،از بدو ورود خود به شهرداری لنگرود برنامه هایی در قالب کوتاه مدت،میان مدت و دراز  مدت تعریف کردیم .

رجائی لنگرودی،افزود: در نیمه سالجاری سه پروژه باز سازی باغ ملی، بازسازی محوطه پل خشتی و لوله گذاری در قالب برنامه میان مدت  به بهره برداری رسید.

وی به حجم بالای آسفالت صورت گرفته در شهر لنگرود در سال جاری اشاره کرد و گفت: امسال ۱۵ هکتار از سطح معابر شهر در دستور کار آسفالت قرار گرفته که تاکنون نزدیک به ۱۰هکتار آن  با اعتبار ۱۰میلیارد تومان به پایان رسیده است و مابقی نیز در ماههای آینده انجام خواهد شد.

این مسئول با تصریح بر این که یکی از دغدغه های شهروندان لنگرودی وضعیت نامناسب پیاده روهای  مرکز شهر بوده از اصلاح ۸۰ درصد پیادره روهای مرکز شهر خبر داد.

رجائی لنگرودی،متذکر شد:  پیاده رو سازی در  ضلع شمالی خیابان امام خمینی به اتمام رسیده و پیاده رو سازی خیابان حافظ هم به زودی تمام خواهد شد.

به گفته وی، پیاده راه طبیعی از میدان مصلی تا میدان طبیعت در چند فاز  از دیگر برنامه های شهرداری لنگرود در خصوص پیاده روسازی است ،

شهردار لنگرود،اذعان کرد: یکی از مکانهای درگیر با مسئله آبگرفتگی در روزهای بارانی، میدان امام حسن مجتبی(ع) است که به دلیل نداشتن خروجی مناسب برای هدایت آبهای سطحی دچار آبگرفتگی میشود که لوله گذاری این مسیر بطول یک کیلومتر  از میدان امام حسن مجتبی به سمت چمخاله در دستور کار قرار دارد.

رجائی لنگرودی،اظهار کرد:لوله گذاری از این مسیر ادامه یافته و درنهایت به نهر الوغ فک می ریزد و مشکل آبگرفتگی این میدان کلا حل خواهد شد.

وی یاد آور شد :مشکل آبگرفتگی در میدان حافظ با لوله گذاری از مسیرمیدان بار به کارخانه کلوچه جوادیان نیز حل شده است و لوله گذاری از مسیر خیابان سعدی تا پارک فجر نیز مشکل این خیابان را کاملا مرتفع کرده است.

این مسئول به مسئله بازنشستگی پرسنل شهرداری اشاره و خاطر نشان کرد:با توجه به اینکه شهرداری سالهاست با ازدیاد نیرو مواجه بوده است.

رجائی لنگرودی،ابراز کرد:به منظور کوچک کردن بدنه شهرداری و برون سازی و سپردن بسیاری از امور به جوانان از ابتدای دوره پنجم بحث بازنشستگی عزیزانی که به سن بازنشستگی رسیده بودند و بلاتکلیف مانده بودند مورد جدیت قرار گرفت.

به گفته وی، مقرر شد هرسال ۲۰نفر از پرسنل بازنشسته شوند که سال قبل ۱۶نفر و امسال نیز ۲۰نفر بازنشسته شدند و تا پایان دوره پنجم شوراها ۶۰نفر بازنشسته می شوند.

شهردار لنگرود، بیمه منازل مسکونی سطح شهر  با سقف بیمه ده میلیون تومان،راه اندازی شرکت تعاونی مسکن پرسنل شهرداری ،تشکیل صندوق رفاهی کارکنان به منظور تامین هزینه درمان ۱۰۰درصدی کارکنان  و پرداخت هزینه سفر تا سقف یک میلیون تومان به کارکنان را از دیگر برنامه های  پیش روی شهرداری و شورای  اسلامی شهر لنگرود عنوان کرد.

رجایی لنگرودی همچنین به پیشرفت فیزیکی کارخانه کمپوست مادیان گوابر اشاره و خاطرنشان کرد:سوله های کارخانه کمپوست ۱۰۰درصد آماده و تجهیزات آن خریداری شده است.

وی تصریح کرد:کل اعتبارات پروژه ۱۵میلیارد تومان است که تاکنون ۵ میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان آن تاکنون جذب شده و تا پایان سالجاری ۵ میلیارد تومان جذب خواهد شد،ضمن این که میزان تولید روزانه زباله  شهر لنگرود ۱۸۰تن است.

غلامرضا منصفی، رئیس شورای شهر لنگرود نیز طی سخنانی پیرامون مسائل مختلف شهر ازجمله معضل سد معبر سخن گفت واز اهالی رسانه خواست تا جهت فرهنگ سازی این مسئله، ورد کرده و از عوامل شهرداری  و شورای اسلامی شهر جهت ساماندهی سد معبر سطح شهر لنگرود حمایت کنند.

این نشست با جلسه پرسش وپاسخ پیرامون مسائل مختلف شهر ، ضیافت ناهار و عکس یادگاری به پایان رسید.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :