کاشف اسرار-عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت انتصاب یک شخص بومی برای تصدی پست استانداری گیلان، معتقد است در صورتی که دولت تمایل بر تصدی  فرد غیر بومی برای این پست دارد، سرپرست فعلی استانداری بهترین گزینه است.

 محمد حسین قربانی پنجاه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار در آستانه اشرفیه،درباره آخرین وضعیت استاندار جدید گیلان اظهار کرد: تعیین نماینده جدید دولت در استان از وظایف دولت است.

 وی تاکید کرد: دولت وظیفه دارد برای تعیین نماینده جدید عالی دولت در گیلان از افکار عمومی جریانات سیاسی و همه دست اندر کاران  استان برای تعیین  استانداری که بتواند منویات  دولت اجرا کند بهره ببرد .

به گفته این مقام، شخصی باید به این پست منصوب  بشود که در تیم همراه و همگام  با دولت بوده،وزارت کشوری و شناخت کافی  از این استان از جمله فرهنگ مردمان پتانسیل ها و مشکلات استان داشته باشد.

 قربانی پنچاه ،متذکر شد: با  توجه به در پیش بودن یازدهمین انتخابات مجلس شورای در اسفند ماه امسال،سال مهمی محسوب می شود،ضمن این که تقریبآ در پایان عمر و سراشیبی مسئولیت دولت فعلی قرار داریم.

وی  انتصاب یک شخص توان مند برای تصدی پست استانداری گیلان تاکید و هشدار داد:گیلان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های متعدد در حوزه های مختلف بوده و وقت آن نیست برای یک شخصی که می خواهد سکان هدایت این استان را در دست  بگیرد ،برای او کلاس درس استان شناسی بگذاریم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی ،هشدار داد:انتصاب شخص غیر بومی و نا آگاه با وضعیت گیلان سبب متضرر شدن دولت و این استان می شود و پیشنهاد افکار عمومی انتصاب فردی بومی است.

قربانی پنچاه ،معتقد است:اگر سیاست دولت انتصاب استانداری غیر بومی برای استان گیلان باشد،”ارسلان زارع”به عنوان معاون سیاسی و امنیتی  با حفظ سمت سرپرست فعلی استانداری، بهترین گزینه برای تصدی این سمت است و از او حمایت می کنیم.

وی مدعی شد:بنده وابسته به شخص،جریان سیاسی و حزب خاصی نیستم و آن چیزی که برای من از همه چیز مهم تر می باشد بیان افکار عمومی و حرف دل مردم مبنی بر انتصاب یک فرد بومی برای تصدی سمت استانداری است .

عضو کمیسیون بهداشت و درمان  مجلس شورای اسلامی ۲ ابر چالش حال حاضر گیلان را پسماند و فاضلاب عنوان و تصریح کرد:این دو چالش محیط زیست استان را مورد تهدید جدی قرار داده و شخصی توان مند باید به سمت استاندار منصوب بشود که بتواند این چالشها را مدیریت بکند.

قربانی پنچاه با  تمجید از گام های مثبت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای بخش های چالش برانگیز فاضلاب و پسماند گیلان،ابراز امیدواری کرد هم چنان این نگاه و عنایت “محمد باقر نوبخت حقیقی”در قالب اقتصاد مقاومتی برای استان پابرجا باشد و ما شک نداریم.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :