کاشف اسرار-نماینده مردم آستانه اشرفیه و عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی بر اعلام آمادگی خودش برای اصلاح و وضع قوانین به نفع اصحاب رسانه تاکید کرد.

محمد حسین قربانی پنچاه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار در آستانه اشرفیه با تبریک فرا رسیدن روز ۱۷ مرداد به خبرنگاران،اظهار کرد: رسالت سنگینی که بر دوش اصحاب رسانه و خبرنگاران گذاشته شده مایه مباهات است.

وی با تاکید بر این که وظیفه سنگینی که بر دوش اصحاب رسانه و خبرنگاران گذاشته شده باید پر رنگ تر بشود،ابراز کرد:مردم قدر اصحاب رسانه و خبرنگاران خوب می دانند.

این مقام با اعلام آمادگی برای اصلاح و وضع قوانین به نفع اصحاب رسانه،یکی از قوانینی که نیاز به اصلاح دارد بند”ج”ماده ۱۳ قانون مناقصات مصوب ۱۳۸۳ مجلس شورای اسلامی عنوان کرد.

قربانی پنچاه،خاطر نشان کرد:طبق بند”ب”ماده ۱۳ قانون مناقصات، فراخوان مناقصه عمومی باید به تشخیص مناقصه‌گزار در دو تا سه نوبت حداقل در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار کشوری یا استان مربوط منتشر بشود.

وی اذعان کرد:به رغم این که خبرگزاری ها و پایگاه های خبری در سال ۸۸ مشمول قانون مطبوعات شده است ولی با گذشت ۱ دهه بند “ج”قانون مناقصات به نفع رسانه های الکترونیک اصلاح نشده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی،متذکر شد: مناقصه‌گزار می‌تواند علاوه بر موارد مذکور در بند «ب» این ماده از طریق سایررسانه‌های گروهی و رسانه‌های ارتباط جمعی یا شبکه‌های اطلاع‌رسانی نیز فراخوان را منتشر کند،

قربانی پنچاه،در پایان ،تاکید کرد:بنابراین اصلاح این ماده قانونی و اجباری کردن آگهی در پایگاه های خبری همچون روزنامه ها ضرورت دارد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :