کاشف اسرار- فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف ۱۳ فقره پرونده زمین‌خواری به ارزش ۵۱۸ میلیارد ریال در ۴ ماهه نخست امسال خبر داد.  

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس،”محمدرضا اسحاقی”با اعلام این خبر درباره اقدامات پلیس گیلان در ۴ ماهه نخست امسال،اظهار کرد: این استان دارای جاذبه‌های توریستی و گردشگری فراوانی است.

وی ادامه داد: گیلان در تمام فصول سال به خصوص نوروز و فصل تابستان میزبان میلیون‌ها مسافر و گردشگر به این استان است.

این مسئول،ابراز کرد: خوشبختانه با همکاری خوب رانندگان و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی شاهد کاهش ۲۲ درصدی تلفات جاده‌ای و ۸ درصدی وقوع تصادفات در ۴ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

اسحاقی به شناسائی و برخورد با یک هزار و ۲۵ واحد صنفی متخلف و ۶۸۴ واحد صنفی فاقد پروانه کسب طی این مدت اشاره کرد.

وی درباره اقدامات پلیس فتا، گفت: طی این مدت  8 هزار و ۴۳۳ وب سایت رصد شده و از فعالیت تعداد ۶۵۳ تارنما به دلیل تایید فعالیت مجرمانه جلوگیری شده است.

رئیس پلیس گیلان، بیشترین شیوه و شگرد مجرمان سایبری را به ترتیب،برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب بانکی از طریق فعال کردن رمز دوم،اپلیکیشن‌های اجتماعی، استفاده از سایت‌ها و وبلاگ‌ها و سوء استفاده از اعتماد کاربران عنوان کرد.

اسحاقی به کشف بیش از یک هزار و ۳۱۸ کیلوگرم انواع موادمخدر در ۴ ماه نخست سال اشاره و بیان کرد: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد افزایش داشته است.

وی به عزم جدی پلیس در مبارزه با قاچاق کالا و ارز، جرائم اقتصادی و کشف و انهدام باندهای قاچاق و دستگیری سرشبکه‌های زمین‌خواری و بدهکاران تسهیلات بانکی طی این مدت تاکید کرد.

به گفته فرمانده انتظامی گیلان،طی این مدت، ۱۳ فقره پرونده زمین‌خواری به ارزش ۵۱۸ میلیاد ریال کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۸۶ درصد رشد داشته است.

اسحاقی از متلاشی شدن ۱۰ باند حرفه‌ای جعل و کلاهبرداری توسط ماموران پلیس آگاهی خبر داد و افزود: در ۴ ماهه نخست امسال ۶۹۴ پرونده کلاهبرداری کشف و ۵۸۹ کلاهبردار نیز دستگیر شده‌اند.

وی یکی از اقدامات مهم پلیس‌‌ گیلان در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی را ارائه خدمات مشاوره رایگان به شهروندان عنوان کرد .

به گفته اسحاقی،طی این مدت، ۹۱۰ نفر در حوزه‌‌های خانوادگی، تحصیلی، ازدواج، حقوقی، انتظامی، روان سنجی و شغلی به مرکز مشاوره آرامش پلیس مراجعه و خدمات مشاوره به آنها ارائه شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۸۵ درصدی رو به رو بوده است.

وی ادامه داد: طی این مدت، ۲ هزار و ۸۶۷ پرونده قضائی به دفاتر مشاوره و مددکاری پلیس واقع در کلانتری‌ها و مرکز مشاوره آرامش ارجاع شده که بیش از ۷۵ درصد آنها منجر به سازش شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۳ درصد رشد داشته است.

این مقام ارشد انتظامی همچنین به برگزاری ۵۱۳ جلسه آموزش همگانی چهره به چهره در مدارس، مساجد، دانشگاه‌ها و ادارات برای دانش‌آموزان، کارکنان دولت و عموم مردم، ۳۲ کارگاه آموزشی فضای سایبری برای بیش از یک هزار نفر و ۱۱۸ جلسه شورای معتمد پلیس در سراسر استان طی این مدت اشاره کرد. /منبع:پایگاه اطلاع رسانی پلیس

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :