کاشف اسرار-۱۶ سال از زمان تاسیس سازمان منطقه آزاد انزلی سپری شده و علی الظاهر طی این مدت ،مدیریت ارشد این تشکیلات دولتی بر عهده مردان بوده است.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،طی این مدت فقط آقایان سمت های عضویت در هیات مدیره و معاونت های این سازمان بر عهده داشته و دارند ولی بانوان تاکنون عهده دار سمتی نبوده اند و دلیل عدم استفاده از خانم ها مشخص نیست !

با نگاهی به لیست مدیران بر گرفته از سایت سازمان منطقه،تنها ۳ نفر آن هم”شیرین عشقی،معصومه شهبازی و طیبه فروغی فر”به ترتیب سمت های:”رئیس اداره ثبت شرکتها(معاونت اقتصادی)،مدیر محیط زیست(معاونت اجتماعی)و(رئیس اداره پیگیری های ویژه)عهده دارند.

سمت های یاد شده جزو چارت سازمانی محسوب نمی شود و گواه بر این ادعا چارت نشر یافته و برگرفته از سایت اطلاع رسانی منطقه است که در ادامه در برابر دیدگان خوانندگان ارجمند قرار می گیرد.

علی رغم این که انتصاب “رضا مسرور”اهل شهرستان آستانه اشرفیه و خواهر زاده استاندار اسبق گیلان در ماه های ابتدایی شروع به کار دولت یازدهم بوده و چند سالی در سمت ریاست هیات مدیره و مدیرعامل تشکیلات فعالیت می کند ولی از بانوان در سمت های ارشد سازمانی استفاده نکرده است.

متاسفانه طی این مدت ۶ ساله از بانوان در سمت های ارشد سازمانی استفاده ای نشده و این در حالی است یکی از سیاست های دولت تدبیر و امید استفاده از بانوان توان مند در پست های بالای مدیریتی از جمله معاون استاندار،مشاور و معاون رئیس جمهوری است.

با توجه به حمایت دولت و به کار گیری از بانوان در مشاغل مهم،این سئوال در ذهن تداعی شده آیا سازمان منطقه آزاد انزلی فاقد بانوان توان مند است یا مدیرعامل آن نخواسته و یا نتوانسته خانم ها را به این سمت ها بگمارد و یا سمت های اعطا شده به شیرین عشقی،معصومه شهبازی و طیبه فروغی فر” را جزو سمت های چارتی و ارد مدیریتی محسوب می کند؟

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :