کاشف اسرار-فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: هدف تمام دستگاه‌ها، برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم در امنیت کامل است.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس، ” محمدرضا اسحاقی ” در جلسه شئون فرهنگی با محوریت ماه محرم که با حضور دستگاه‌های متولی در مجتمع فرهنگی غدیر رشت برگزار شد اظهار داشت: ماه محرم برای مسلمانان جهان خصوصاً برای شیعیان نقطه عطف تاریخی و فرهنگی به شمار می‌رود .

وی ادامه داد: استعاره‌های فرهنگی این دهه از ارزش‌های معنوی و الهی والایی در میان محبان اهل بیت (ع) برخوردار است.

این مسئول با اشاره به اینکه یکی از اهداف بلند نهضت عاشورا مقابله با انحرافات فکری بود افزود: محبان اهل بیت (ع) باید با ترویج ارزش‌های راستین مکتبی و الهام گرفتن از سیره نورانی ائمه در نحوه عزاداری و احیاء یاد و راه شهیدان کربلا با این انحرافات مقابله کنند.

اسحاقی اعتقاد دارد: قیام امام حسین(ع) به خاطر مادیات دنیوی نبوده بلکه برای اصلاح جامعه از آسیب‌ها و بدعت‌ها بوده است و ما هم باید با خرافات و بدعت‌های به وجود آمده در جامعه مبارزه کنیم.

وی با اشاره به همیاری و همکاری مسؤولان هیأت‌های مذهبی با پلیس در ایام محرم خاطرنشان کرد: با هر برنامه‌ای که خلاف شرع و موازین اسلامی باشد و سبب اخلال در نظم و امنیت جامعه شود برخورد می‌شود.

رئیس پلیس استان،تاکید کرد: مراسمات عزاداری باید تا ساعت مشخص شده و با نظم و امنیت برپا و ضمن رعایت حقوق شهروندی، مزاحمتی برای مردم ایجاد نشود.

اسحاقی ادامه داد: مسؤولان هیأت‌ها و مردم سعی کنند از راه بندان در خیابان‌های اصلی خودداری کرده و ضمن توجه به برنامه‌های ابلاغی پلیس، مانع رفت و آمد مردم نشوند.

وی ابراز کرد: با همکاری سایر ادارات، سازمان‌ها و نهادها حداکثر توان خود را برای برگزاری هرچه با شکوه‌تر مراسم محرم به کار خواهیم بست و تمهیدات لازم در این رابطه اندیشیده شده است.

این مسئول موفقیت نیروی انتظامی در راه مقابله با هرگونه خرافه پرستی و بدعت در مراسمات عزادارای اباعبدالله الحسین(ع) را مبتنی بر همت و همکاری مبادی ذیربط با پلیس دانست.

اسحاقی افزود: سازمان‌های فرهنگی مرتبط باید در طول سال با اقدامات فرهنگی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در راستای توجیه مسؤولان هیئت‌ها اقدام کنند.

وی خواستار پرهیز از نصب داربست‌های غیرمتعارف و چادر در مسیر حرکت شهروندان، سخنرانی‌های تفرقه‌انگیز و حرکت در خیابان‌ها و معابر اصلی به جزء شب‌های تعیین شده از هیئت‌های مذهبی شد و بر پیش‌بینی و به کارگیری افرادی با هماهنگی پلیس به عنوان همیار محرم از سوی هیأت‌های مذهبی تأکید کرد.

فرمانده انتظامی استان گیلان در پایان با بیان اینکه هدف تمام دستگاه‌ها، برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم در امنیت کامل است افزود: احیا و تداعی فلسفه قیام اباعبدالله الحسین (ع) در این ایام برای اعتلای اسلام و حفظ ارزش‌های آن بسیار ضروری و مهم است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :