کاشف اسرار- مشاور رییس جمهور و دبیر شواریعالی مناطق آزاد با بیان این که کریدور چین، قزاقستان، ایران، فرصت بسیار مهمی جهت ترانزیت کالا به کشورهای اروپایی است،تاکید کرد: سرمایه گذاران تولیدی به عنوان ایثارگران اقتصادی باید مورد حمایت قرار داد .

به گزارش کاشف اسرار،مرتضی بانک در مراسم افتتاح پروژه های منطقه آزاد انزلی با اشاره به وجود برخی محدودیت ها و مشکلات، بر وجود عزم جدی و ارزنده در دولت و سرمایه گذاران در جهت افزایش تولید داخلی و دست یابی به پیشرفت های جدید در شاخص های مختلف تاکید کرد.

وی اظهار کرد: پیام مردم ما به امریکا این است که همت، توان تفکر، ایثار و تلاش ما به منظور رسیدن به اهداف بلندتر و قدرتمندتر از کینه توزی های دشمن است و این را می توان در به خوبی در گرایش پیش آمده به حمایت و تقویت تولید داخلی مشاهده کرد.

این مقام با اشاره به سهم بخش خصوصی در پروژه های هفته دولت استان گیلان گفت که باید به چنین بخش خصوصی افتخار کرد و از آنها حمایت نمود و دست تک تک آنها را به گرمی فشرد.

بانک،دست یابی به توسعه و آینده درخشان برای کشور و فرزندان را مشروط به تقویت تولید و اقتصاد کشور اعلام کرد .

وی ابراز کرد: باید قدردان این عزیزان بود که علی رغم محدودیت های موجود آماده سرمایه گذاری و ازخود گذشتگی بوده و با عرضه سرمایه های خود در صحنه اقتصاد کشور، ایجاد اشتغال می کنند، اشتغالی که یک خانواده را در چرخه تولید کشور قرار می دهد.

مشاور رئیس جمهوری با ارائه تحلیلی از اقتصادهای موفق در ایجاد ارزش افزوده از سرمایه های موجود در کشور، بر لزوم فرصت سازی از سرمایه های محدود تأکید کر.

بانک،تصریح کرد: تمام قوای سه گانه، دستگاه های نظارتی و امنیتی باید در جهت رعایت و ایجاد الزامات توسعه اقتصادی و رونق تولید که مورد تأکید مقام معظم رهبری است همکاری نمایند .

به گفته وی، یکی از مهمترین این محورهای همراهی، کار فرهنگی در جهت ارزش قلمداد کردن اقدامات سرمایه گذاری که نیاز کشور را تأمین می کند است.

این مقام با بیان اینکه باید قدر کسانی که با حضور در عرصه تولید، آینده و توسعه کشور را پایه ریزی می کنند، گرامی داشت؛ اضافه کرد: اگر در دوران دفاع مقدس شخصیت های ارزشمندی حافظ مرز و بوم و ارزش های انقلاب اسلامی بودند، در دوره ای با شیوه های سیاسی و دیپلماسی از کشور دفاع کردیم، امروز در عرصه اقتصادی و شیوه های تولیدی و صادراتی باید از آرمان های خود دفاع کنیم.

بانک، با اشاره به حجم و تنوع پروژه های عمرانی، زیرساختی، عمران و بهسازی روستایی در منطقه آزاد انزلی، نقش بخش خصوصی را در این میان بسیار حائز اهمیت عنوان کرد و این مهم را ناشی از آغوش باز و حمایت های سازمان منطقه آزاد انزلی ارزیابی نمود.

وی به بررسی تعدادی از پروژه های تولیدی، بخش خصوصی در منطقه آزاد انزلی پرداخت و با بیان اینکه بخشی از این تولید کنندگان، پیش از این واردکننده بودند، اظهار داشت: این تغییر رویکرد از سوی سرمایه گذاران، ارزش است و باید دست این عزیزان را بوسید که علاوه بر تأمین نیازهای داخلی به دنبال صادرات ملی هستند.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با قدردانی از تلاش های همکاران خود در حمایت از سرمایه گذاران، تصریح کرد که این اقدامات کافی نبوده و باید برای سرمایه گذار تولیدی، فرش قرمز پهن کرد.

بانک با قدردانی از تلاش ها و حمایت های منطقه آزاد انزلی در عرصه توسعه مبادلات بین المللی کشورمان، نقش مجتمع بندری کاسپین در این زمینه را مهم ارزیابی نمود و تأکید کرد که کریدور چین، قزاقستان، ایران، فرصت بسیار مهمی جهت ترانزیت کالا به کشورهای اروپایی است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :