کاشف اسرار-رئیس ستاد اربعین شهرداری رشت از ارسال نخستین محموله موکب خدام العتره این نهاد عمومی غیر دولتی برای پیاده‌روی بزرگ اربعین در کربلا خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار،علی رضا قانع صومعه سرایی امروز با اعلام این خبر،اظهار کرد:حدود بیش از ۲ تن برنج، یک تن مرغ، یک تن سیب‌زمینی، یک تن پیاز، یک تن شکر و کلیه مواد غذایی مصرفی جهت پخت غذای نذری و تأمین اقلام و امکانات ایستگاه‌های صلواتی توسط جمعی از خیرین تهیه‌شده، به موکب شهرداری ارسال شده است،

وی تاکید کرد: خدمات مختلفی از سوی شهرداری رشت برای زائرین اربعین در نظر گرفته شده است.

این مسئول ،خاطر نشان کرد:بر اساس مصوبه ستاد اربعین استان گیلان و کمیته خدمات شهری استان و کشور، با هماهنگی شهرداری کربلا برای شهرداری رشت کارهایی همچون رفت و روب مسیر ورودی کربلا از عمود ۱۳۹۰ شارع العباس، پل‌های روگذر مسیر تا شارع الحولی با در اختیار گذاشتن دو خودروی حمل زباله، استقرار یک دستگاه خودروی آتش‌نشانی، یک آمبولانس و… به شهرداری رشت سپرده شده است.

به گفته قانع صومعه سرایی ، بازدید از ایمنی موکب‌های گیلانی و آموزش متولیان موکب‌ها، اهدای کپسول آتش‌نشانی به مواکب گیلانی برعهده موکب شهرداری رشت قرار داده شده ،ضمن این که استقرار اکیپ‌های نظافت حاشیه موکب‌های گیلانی نیز در کربلا پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت اسکان ۵۰۰ نفر در کربلا پیش‌بینی شده است و روزانه ۲ هزار پرس پخت غذا به مدت ۱۰ روز خواهیم داشت.

مدیر روابط عمومی شهرداری رشت،ابراز کرد: همچنین خدماتی چون ایستگاه‌های صلواتی برای پذیرایی از زائرین با نوشیدنی‌های گرم و خنک و همچنین مواد خوراکی همچون سیب‌زمینی سرخ‌کرده و…، ایستگاه کفاشی، ایستگاه خیاطی، ایستگاه شارژ موبایل، خدمات رسانه و ایستگاه رادیو کربلا نیز بر پا خواهد بود.

قانع صومعه سرایی،ادامه داد:همچنین هر شب مراسم سخنرانی و مداحی توسط مداحان گیلانی حاضر در کربلا و همانند سال گذشته پشتیبانی خدمات صوتی هیئت عزاداری و تجمع گیلانیان در کربلا نیز برعهده شهرداری رشت است.

وی یاد آور شد: از سال ۹۴ ستاد اربعین شهرداری رشت تشکیل شد اما موکب خدام العتره شهرداری رشت از سال ۹۶ بنا نهاده شد. شهرداری در سال‌های ۹۴ و ۹۵ با توجه به دستورالعمل‌های ستادی اقدام می‌ کرد.

رئیس ستاد اربعین شهرداری رشت،ادامه داد: پس از این تعدادی از همکاران عاشق ابا عبدا… الحسین (ع) تصمیم گرفتند از سال ۹۶ با کمک خیرین و مسئولین استان موکب خدام العتره را راه‌اندازی کنند.

قانع صومعه سرایی،تصریح کرد:پس از راه‌اندازی موکب نیروهای شهرداری هم‌قسم شدند تا با نیت خدمت‌رسانی به زائران سرور و سالار شهیدان، علیرغم اینکه به لحاظ اداری در بخش خدمات شهری حقشان بود و می‌توانستند همانند سایر شهرها حق مأموریت دریافت کنند، بدون دریافت یک ریال این خدمات را با افتخار در اختیار زائرین اربعین قرار دهند و از بابت اینکه توفیق نوکری امام حسین (ع) نصیبشان شده شاکر خداوند هستند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :