کاشف اسرار- مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گیلان ،تاکید کرد:سپاه و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مخالفت برای بازگشایی آبنمای موزیکال بوستان ملت رشت با همجواری شهدا ندارد.

به گزارش کاشف اسرار،عباس بایرامی در نشست کمیسیون فرهنگی،اجتماعی و گردشگری شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به برگزاری برنامه های سی و نهمین پاسداشت هفته دفاع مقدس، افزایش توفیق، استفاده و بهره گیری از چنین ایامی را آرزو کرد.

وی با اشاره به پیشانی بودن و مرکزیت رشت در گیلان گفت: پیوند دادن حماسه های بزرگ با دفاع مقدس و نمایش دادن نمادها در چنین شهری ضروری ست.

این مسئول،هشدار داد: نماد سازی و المان سازی های دوران دفاع مقدس باید از طریق زیباسازی شهری مورد توجه قرار گرفته و به جاذبه های گردشگری تبدیل شود.

بایرامی با تاکید بر این که میدان شهدای ذهاب به بازنگری و تعریف جدیدی از فرهنگ شهادت نیاز دارد. به بمباران شدن‌ رشت در دوران جنگ تحمیلی اشاره کرد.

وی اذعان کرد: بسیاری از جوانان هنوز از بمباران شدن این شهر بی خبرند و نیاز است در این زمینه اطلاع رسانی و آگاه سازی شود.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان ،متذکر شد: در مورد موزه دفاع مقدس نیز با اشاره به بازدیدها و جلسات مکرر از سایر موزه های دفاع مقدس در دیگر استانها تصریح کرد: شورا و شهرداران این استانها در ایجاد موزه دفاع مقدس، نقش اساسی داشته اند.

بایرامی با بیان اینکه از ۱۰۰۰ شهید استان، اسناد کاغذی به دست آمده است، گفت: پیشنهاد می شود در میدان شهرداری رشت مکانی موقت، برای حفظ و نگهداری این اسناد در نظر گرفته شده تا مورد استفاده گردشگران نیز قرار بگیرد.

به گفته وی،با بهره برداری موزه دفاع مقدس، این اسناد از میدان شهدای ذهاب به این موزه انتقال داده خواهند شد.

این مسئول،تاکید کرد: سپاه پاسداران از ابتدا در جریان احداث آب نمای موزیکال در بوستان ملت رشت بوده است .

بایرامی،ادامه داد: مجموعه سپاه و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، هیچ‌ مشکلی با بازگشایی این آبنمای موزیکال ندارد .

وی اظهار کرد: سپاه و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آگاه است که این مکان با همجواری شهدا منافات ندارد بلکه تبدیل به مکانی فرهنگی می شود.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :