کاشف اسرار-با حضور معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رشت و جمعیت کم نظیر از مردم شهید پرور گیلان،قاتل یکی از افسران نیروی انتظامی رشت که آبان ماه سال گذشته به دست یکی از اراذل و اوباش و بر اثر ضربات چاقو در پارک دانشجو این شهر به شهادت رسید در محل وقوع جرم به دار مجازات آویخته شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،حکم اعدام”مجید سرپناه”فرزند “قاسم”متولد ۱۳۷۰ در شهرستان رشت به اتهام قتل عمدی”شهید حسن پاینده”پس از دستگیری هنگام فرار از استان در شهرستان رودبار و طی مراحل قانونی و تائید شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور،قبل از طلوع آفتاب و حدود ساعت ۵:۳۰ انجام شد.

مراسم اعدام پس از طی تشریفات قانونی انجام شد و پس از پایین آوردن جرثقیل و قرار دادن کاور حمل جسد توسط پزشک حاضر در مراسم ،معاون دادستان رشت و مقامات ذیربط و و اثبات فوت فرد معدوم توسط یک دستگاه آمبولانس از محل خارج شد.

هنگام برگزاری مراسم شخصی میکروفون به دست شعار می داد:امنیت کشور ما نعمت است،کفران نعمت موجب ذلت است”””ما ذوالفقار حیدریم،فدائیان رهبریم “”یاد امام خمینی زنده باد،نام شهید شما زنده باد”.برخی از حاضرین در جمعیت درخواست اعلام رضایت برای مجرم داشتند ولی مورد تائید اولیای دم قرار نگرفت.

معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رشت در گفتگو با خبرنگاران کاشف اسرار و صدا و سیما به تبیین دلایل اعدام”مجید سرپناه”در ملاء عام پرداخت.

علی اصغر حیدری نژاد با بیان این که قوه قضاییه درصدد انتقام نیست بلکه آیه ۳۳ سوره اسراء امر به قصاص می دهد و قصاص برای اولیاء دم فرض کرده است.

به گفته وی،با تقاضای اولیای دم پس از حدود ۱ سال رسیدگی در مراحل مختلف و قطعیت رای در دیوان عالی کشور،حکم اعدام در امروز توسط قوه قضاییه اجرا شد.

نتیجه تصویری برای اعدام قاتل شهید پاینده در رشت

این مقام قضایی در تبیین دلایل اعدام در ملاء عام،ابراز کرد:پیام اول اعدام به اراذل و اوباش و کسانی که درصدد اخلال در نظم عمومی و هنجار شکنی هستند و قوه قضاییه به هیچ وجه با این افراد تعارف ندارد و با قاطعیت به مجازات مجرمین اقدام خواهد کرد.

حیدری نژاد،پیام دیگر اعدام”سرپناه”را برای پرسنل نیروی انتظامی دانست تا بدانند اجازه نخواهیم داد در راستای انجام وظیفه قانونی خودشان مورد تهدید ،تمرد و یا مقاومت افراد اوباش قرار بگیرند و با قدرت و قاطعیت به وظایف خویش ادامه بدهند تا ان شاء الله شاهد این قبیل حوادث نباشیم و امنیت برای عموم مردم حاصل بشود.

نحوه به شهادت رساندن افسر وظیفه شناس این گونه بود ساعت ۲۳:۱۵ شامگاه ۴ آبان ماه سال قبل گشت یگان امداد در حال گذر از بوستان دانشجوی شهر رشت با مشاهده مزاحمت عده‌ای از اراذل و اوباش برای شهروندان در این بوستان، وارد عمل شدند.

این افراد که دارای وضعیت عادی نبوده و در هنگام برخورد مأموران یکی از آنها به نام یکی از آنها به نام”مجید سرپناه”با چاقو به سروان «حسن پاینده» حمله و وی را از ناحیه گردن و دست با چندین ضربه مجروح کرد.

با حضور عوامل امدادی مأمور نیروی انتظامی به بیمارستان منتقل شد که متاسفانه اقدامات پزشکی موثر نبوده و سروان «حسن پاینده» به علت شدت جراحات وارده به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

محل برگزاری مراسم اعدام از شب گذشته با نصب میله های داربست در کنار استخر بوستان دانشجو آماده شد و آیه ۳۳ سوره اسرا از قرآن در برابر دیدگان همگان قابل رویت بود.

در این آیه خداوند متعال فرموده است:” وَمَنْ قُتِلَ مَظْلُومًا فَقَدْ جَعَلْنَا لِوَلِیِّهِ سُلْطَانًا و هر کس مظلوم کشته شود به سرپرست وى قدرتى داده‏ ایم “

با تدابیر رییس پلیس راهنمایی و رانندگی و هم چنین رییس پلیس آگاهی استان گیلان،فرمانده انتظامی شهرستان رشت و سایر نیروهای مسلح ذیربط مراسم اعدام با نظم برگزار شد.

تعدادی از مردم حاضر در مراسم پلاکاردهایی در حمایت از اعدام”سرپناه” و هم چنین تصاویری از شهید”پاینده”در دست داشتند که بر روی یکی از آنها نوشته شده بود:”پاینده عزیز با تو پیمان می بندیم که تا آخرین قطره خون راهت را ادامه بدهیم”

بر روی آمبولانس حمل جنازه فرد اعدامی هم عکس شهید”پاینده “الصاق و در کنار آن نوشته شده بود:”حسین حسین شعار ماست،شهادت افتخار ماست”

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :