کاشف اسرار-رییس ستاد اربعین شهرداری رشت از اعزام کاروان این نهاد عمومی غیر دولتی تحت عنوان:” خدام العتره “برای چهارمین سال متوالی در بر گیرنده ۱۶۵ نفر به وسیله ۴ دستگاه اتوبوس در روز ۱۷ مهر ماه جاری به کربلا معلی جهت انجام سفر حدود ۱۳ روزه خبر داد و معتقد است:”خدمت کردن به زائر اباعبدالله الحسین (ع) کوه طلا است“.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار ،علی رضا قانع صومعه سرائی امشب در جلسه توجیهی افرادی که توسط کاروان “خدام العتره شهرداری رشت به کربلا اعزام می شوند با اعلام این خبر،اظهار کرد:مغناطیس عشق به ابا عبدالله الحسین(ع)در ایام اربعین تجلی پیدا می کند و همه عاشقان از سراسر دنیا به صورت عاشقانه به سمت حرم مطهرش برای اعمال زیارت هدایت می کند.

وی با بیان این که افرادی که توسط کاروان خدام العتره شهرداری رشت به کربلا جهت انجام خادمی به زائرین امام حسین (ع )به کربلا اعزام می شوند،افزود:اشخاص در طول سفر علاوه بر انجام خادمی، به زیارت بارگاه ملکوتی ابا عبدالله حسین (ع )می روند.

این مسئول ،تصریح کرد:افراد حاضر در کاروان خادم زائرین امام حسین(ع) می باشند و پست هایی که هم اکنون کارکنان شهرداری دارند برای همین جا می باشد و در کربلا خادمین یک دست و رنگ قبای نوکری بر تن خواهند کرد تا به زائران خدمت کنند.

قانع صومعه سرایی ،بهتر خدمت کردن به زائرین امام حسین ع توسط کاروان اعزامی توسط شهرداری رشت را یک اصل بسیار حائز اهمیت دانست و مراسم بدرقه کاروان ساعت ۷:۳۰ صبح روز ۱۷ مهر ماه جاری با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر در مقابل ساختمان تاریخی شهرداری در پیاده راه فرهنگی هسته مرکزی شهر و میدان سابق شهدای ذهاب برپا می شود

وی با ابراز خرسندی از این که از زمان استارت اعزام کاروان شهرداری رشت در ایام اربعین به کربلا یک گام مثبت و بهتر در ارائه خدمات به زائرین امام حسین ع برداشته شده است،اظهار امیدواری کرد این امام همام کمک بکند این امر هر ساله تداوم یابد.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت با تقدیر از زحمات مجید رضایی به عنوان مسئول کمیته خدمات شهری کاروان مذکور،بر اولویت اعزام پاک بانانی که برای اولین بار قصد سفر به کربلا را دارند جهت اعزام در ایام اربعین امسال با هدف گردش بین نیروهای شاغل تاکید کرد.

قانع صومعه سرایی ،متذکر شد:البته تعدادی از پاک بانانی که سال گذشته اعزام شدند با رصد صورت گرفته مشخص گردید در انجام وظایف محوله کوشا بوده ،بنابراین امسال هم دوباره اعزام می شوند.

وی با بیان این که افرادی که توسط کاروان شهرداری رشت به کربلا می شوند از لحاظ انجام درست وظایف کاری مورد نظارت قرار می گیرند،ابراز کرد:افرادی که برای زائرین امام حسین ع خدمت می کنند توسط این امام همام مورد ارزیابی قرار می گیرند و مشمول امتیاز در بر آورده شدن حاجات می شوند.

مدیر کاروان خدام العتره شهرداری رشت،اعتقاد دارد: سفر به کربلا سفری معنوی ولی با سختی و شرایط پیش بینی نشده بوده و افراد حاضر باید آمادگی کامل در هر لحظه داشته باشند ،ضمن این که صبوری و سعه صدر حرف اول و آخر در طول سفر می زند.

قانع صومعه سرایی ،در تبیین چگونگی تامین هزینه های موکب خدام العتره هرداری رشت مستقر کربلا در اربعین امسال،ابراز کرد: بیش از ۸۰ درصد هزینه های موکب از محل کمک های مردمی تامین شده است.

وی ادامه داد:فقط هزینه ایاب و ذهاب کاروان خدام العتره بر عهده شهرداری رشت می باشد و اگر قرار بود اتوبوس کاپیتاژ شده از رشت سوار و کربلا پیاده می کرد و به مبدا می گرداند حدود ۸۰ میلیون تومان برای هر دستگاه و برای ۴ دستگاه ۳۲۰ میلیون می شد و حیف و میل کردن و اسراف کردن به صرفه و صلاح شهرداری نبود.

این مسئول از انتصاب شهردار رشت به عنوان رییس کمیته خدمات شهری ستاد اربعین استان گیلان خبر داد و گفت:وظیفه کشوری شهرداری رشت در ایام اربعین امسال در کربلا خادمی کردن با کمترین هزینه و فشار و بهترین خدمت به زائرین می باشد و نباید هزینه ای به سیستم تحمیل بشود.

قانع صومعه سرایی ،اذعان کرد:حدود ۳ ماه ستاد اربعین شهرداری رشت با انتخاب مسئولان کمینه های مختلف برای انجام سفر هر چه بهتر به کربلا در ایام اربعین امسال تلاش کرده اند و این تلاش ها و استرس ها هم چنان استمرار دارد.

وی توجه به مسائل بهداشتی در طول سفر بسیار حائز اهمیت دانست و خطاب به اعضای کاروان،گفت:فعالیت به صورت گروهی بوده و برخی از اعضا با زباله سر و کار دارند و خدای نکرده شیوع یک بیماری سبب فلج شدن مجموعه می شود. و کل کار بخوابد،لذا دقت کردن ضروری است.

به گفته مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت، محل استقرار کاروان را عمود(تیر برق)شماره ۱۳۹۲ در خیابان “الحولی” به عنوان ورودی اصلی شهر کربلا از سمت نجف عنوان کرد.

قانع صومعه سرایی ،معتقد است:سفر به کربلا یک معدن طلا تلقی می شود و خدمت کردن به زائر اباعبدالله الحسین ع کوه طلا است و باید از این فرصت درست در خدمت کردن و هم بهره بردن معنوی استفاده بشود.

وی با اشاره به بروز برخی از اغتشاشات اخیر در کشور عراق هشدار و اولتیماتوم داد:اعضای کاروان علی الخصوص افراد فعال در ایستگاه های شهرداری رشت به عنوان خادم زائرین امام حسین( ع)به هیچ وجه وارد این ماجرا نشوند،ضمن این که وحدت بین شیعه و سنی ضروری است.

این مسئول انجام سفرهای انفرادی به سامرا و کاظمین به دلیل وجود خطر ممنوع اعلام کرد و متذکر شد:در صورت اخذ تصمیم مثبت توسط اعضای ستاد اربعین موکب شهرداری رشت،همه افراد کاروان به این دو مقصد زیارتی رهسپار می شوند و در صورت حرکت انفرادی توسط شخصی،مسئولیت بروز حادثه نمی پذیریم.

به گفته قانع صومعه سرایی ،تمام تلاش اعضای ستاد اربعین موکب شهرداری رشت بر این است هم چون سال قبل هنگام عزیمت به ایران حداقل به نجف رفته و بارگاه امیرالمومنین(ع)حضرت علی (ع) زیارت بشود.

وی یاد آور شد: از سالیان گذشته تاکنون شهر کربلا برای انجام رفت و روب معابر به ۶ ناحیه تقسیم و هر شهری به یکی از شهرداری های ایران تحویل می شود،حوزه مرکزی در برگیرنده بین الحرمین :”حرم های حضرت ابالفضل عباس،امام حسین (ع)و خیمه گاه و تل زینبیه” با ازدحام بسیار بالا تحویل شهرداری تهران شده و امسال هم چنین تحویل داده شده است.

به گفته رئیس ستاد اربعین شهرداری رشت،شهر نجف هم به دلیل ازدحام تحویل شهرداری مشهد شده و شهرداری رشت هم از سالیان قبل تاکنون عهده دار نظافت ورودی اصلی شهر کربلا از سمت نجف به نام شارع الحولی و عمود ۱۳۹۲ شده است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :