کاشف اسرار-بازرس کل گیلان به همراه سر بازرسان و کارشناسان در پی وقوع سیل چند روز اخیر در مناطق مختلف گیلان و ایجاد خساراتی که در حوزه‌های مختلف به زیرساخت‌های استان وارد شد، حسب ضرورت نظارت بر نحوه خدمات‌رسانی دستگاه‌های مسئول در اولین ساعات روز سه‌شنبه هفته پیش به‌صورت سر زده در نقاط مختلف استان حاضر شد و اقدامات و فعالیت دستگاه‌ها را مورد رصد و ارزیابی قرار داد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از سایت سازمان بازرسی کشور،سیف الله مسرور “در جریان این بازدید با مشاهده حجم بالای تخریب در مناطقی از شهرستان املش که ناشی سقوط و تخریب پل‌ها و راه‌های مواصلاتی بود، وضعیت موجود را تحت هیچ عنوانی مساعد و خوش آیند ندانست .

با توجه به اینکه حدود ۹ روستای منطقه مورد بازدید به مدت ۴ روز در محاصره آب قرار داشتند و در این مدت از شروع وقوع سیل هیچ اقدام مؤثری برای کاهش مشکلات مردم صورت نگرفته بود و اهالی با مشکلات و چالش‌های جدی مواجه بودند، لذا وی ضمن مشورت با کارشناسان و متخصصین حوزه‌های مرتبط در ابتدا با فراخوان سریع مسئولین استانی و شهرستانی در محل وقوع سیل دستوراتی را در آن محل صادر کرد و طی ضرب‌الاجلی مقرر شد که طی دو روز آینده و به قید فوریت پلی موقت برای تردد ساکنین منطقه شبخوسلات رانکوه املش احداث گردد تا بخشی از مشکلات مردم مرتفع شود و موجبات عبور و مرور سهل و بی‌خطر آن‌ها فراهم آید.
همچنین مقرر شد که در روز آینده نیز بازرسان جهت نحوه اجرای این تصمیمات و سرعت خدمات‌رسانی در محل حاضرشده و تا رفع نهائی مشکلات و اقدامات مورد انتظار را با دقت و قدرت دنبال کنند.
در پایان این گزارش آمده است: برابر گزارش‌های واصله از اوایل روز پنج‌شنبه پل موقت برای عبور اهالی این روستاها فراهم و مسئولین درصدد احداث پل اصلی هستند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :