کاشف اسرار-نماینده دوره های هفتم و نهم مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی که در دوره های هشتم و دهم از رقیب شکست خورد برای دوره یازدهم ثبت نام کرد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،”عطاء الله حکیمی”متولد ۱۳۴۲ و متولد شهرستان رودبار و بنا به اطلاعات برگرفته از سایت مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی،دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس “مدیریت”و “دانشجوی مقطع دکتری مدیریت بازرگانی”بوده است.

از آغاز به کار مجلس شورای اسلامی پس از پیروزی انقلاب تاکنون ۷ نماینده از رودبار به مجلس راه یافته اند،به طوری که مسلم میرزاپور، فرامرز گلشنی و عطا الله حکیمی با دو دوره حضور در مجلس رکورددار هستند.

عطالله حکیمی برای اولین بار در دوره هفتم توانست با اخذ ۶۱ هزار و ۳۰ رای و ۴۳٫۶۱درصد آرا به خانه ملت راه یابد ولی برای بار دوم که دوره نهم انتخابات بود با تعداد آرا کمتری برابر با ۲۷ هزار و ۷۸۲ رای و ۴۳٫۳۱درصد آرا به خانه ملت راه یابد.

“حکیمی”در دوره دوم نمایندگی انتخابات یک سال پیش از شروع انتخابات جزء همراهان ستاد حسن روحانی و مسئول ستاد مردمی وی در انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم در سال ۹۲ در کشور بود اما چندی بعد به جرگه منتقدان وی پیوست تا جایی که به‌عنوان نخستین نماینده منتقد دولت روحانی در مجلس نطق کرد.

همراهی و همکاری رسمی “حکیمی” با “روحانی” به‌عنوان تنها نماینده مجلس که در ستاد وی فعالیت می‌کرد به مهرماه یک سال پیش از برگزاری انتخابات یازدهم برمی‌گردد.

وی سه مسئولیت در ستاد “روحانی” داشت و تحت عنوان مسئول ستاد مردمی، مسئول ستاد اصولگرایان و نیز دبیرکل حزب وفاق ملی از ایشان حکم گرفت و فعالیت را با تشکیل تیم‌های ستادی آغاز کرده رسماً تا آخر انتخابات و تا زمان پیروزی در انتخابات، همراه وی بود.

حکیمی”به عنوان تنها نماینده مجلس همراه “روحانی” بود که در اکثر جلسات و سفرهای استانی به‌نوعی بالاجبار حضور داشت و از موقعیت نمایندگی مجلس برای شکل دادن یک تیم انتخاباتی قوی و رسیدن به پیروزی در انتخابات استفاده می‌کرد.

حکیمی”در پاسخ به سوال خبرگزاری”تسنیم”مبنی بر این که چه‌زمانی به اختلاف فکری و عقیدتی با آقای روحانی رسیدید؟و در دهم اردیبشهت ماه ۹۶ منتشر شد،مدعی شد:

“دید من نسبت به آقای روحانی و تیم همراه ایشان زمانی تغییر کرد که در ستاد تبلیغاتی ایشان حتی پیش از پیروزی در انتخابات کسانی به‌صورت پنهانی حضور پیدا می‌کردند که با اصل نظام و ولایت مخالف بودند.

این افراد بعضاً دارای سوابق سیاسی مخالف نظام و حتی حبس در این زمینه بودند؛ در واقع زاویه و اختلافات ما از همان اوایل تبلیغات شروع شده بود ولی ما کار را به‌صورت جدی شروع کرده بودیم و ایشان هم قول اصلاح مسیر را داده بودند”

وی در بخشی دیگر از این گفتگو به انتقاد از انعقاد برجام پرداخت و گفت:”بعد از گذشت چهار سال وقتی عملکرد دولت آقای روحانی را نظاره می‌کنیم تنها افتخارشان به برجام است در حالی که به‌نظر من امضای برجام به‌ضرر ما و به‌سود غرب خصوصاً آمریکا تمام شد.بنا به اقرار مسئولان آمریکایی، برای همیشه جلوی پیشرفت هسته‌ای ما گرفته شد و تحریم‌های جدیدی را برما تحمیل کردند و به‌دلیل عدم همکاری آمریکا، بانک‌های معتبر اروپایی نیز جرأت همکاری با ایران را ندارند.بنابراین هیچ سرمایه‌گذاری خارجی و یا انتقال دانش فنی که ادعا می‌شد نیز صورت نگرفت و به‌نظر من دولت باید در این زمینه به ملت ایران پاسخگو باشد”.

اظهار انتقاد وی در این گفتگو در حالی می باشد نماینده اسبق رودبار در مجلس زمان افتتاح حزب “وفاق ملی”در دی ماه ۹۴ به عنوان عضو هیات مؤسس ،ضمن ابراز خرسندی از اجرای نهایی برجام، گفت: خوشحالیم که ملت ایران به چیزی که حقش بود رسیده و امیدوارم از این پس روزهای خوبی برای کشور رقم زده شود.

نتیجه تصویری برای عطاءالله حکیمی حسن روحانی
نتیجه تصویری برای عطاالله حکیمی حسن روحانی

“حکیمی”با پایان دوره نهم مجلس شورای اسلامی،نه تنها به پستی در دولت”روحانی”منصوب نشد،بلکه برای دوره دهم انتخابات از این حوزه انتخابیه ثبت نام کرد ولی النهایه”منوچهر جمالی سوسفی”به عنوان عضو مستعفی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر رشت از حوزه رودبار به خانه ملت راه یافت.

جند روزی می باشد ثبت نام از داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی راه یافته “حکیمی”هم از حوزه رودبار کاندید شده و باید منتظر ماند از سد شورای نگهبان و آرای مردمی رد خواهد شد یا نه؟اگر از سد شورای نگهبان رد بشود می تواند آرای چشم گیری اخذ کند یا مانند دوره نهم از دوره قبل تر کمتر بشود؟

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :