کاشف اسرار-دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران به اظهارات مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان مبنی بر تهدید یونسکو به پس گرفتن امتیاز شهر خلاق خوراک از شهرداری رشت واکنش نشان داد.

حجت الله ایوبی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار در حوزه اجتماعی درباره مهمترین برنامه های یونسکو برای گیلان ،اظهار کرد:ما منتظر برنامه های استان برای یونسکو هستیم.

وی با اشاره به اختصاص برند شهر خلاق خوراک به رشت در سال ۹۴،تاکید کرد:رشت، شهر خلاق خوراک شده است و یونسکو از این پس منتظر می باشد تا همه وجود ببیند رشتی ها که خلاق هستند چه برنامه هایی دارند.

این مقام وزارت علوم،تحقیقات و فناوری با اشاره به تاسیس شورای راهبردی شهرهای خلاق یونسکو در ایران ،متذکر شد:شهردار رشت نیز عضو شورای مذکور می باشد و تشکیل جلسه می دهیم و با یک دیگر صحبت و برنامه های شهر شما اعلام می کنیم .

ایوبی به اظهارات:”مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان مبنی بر تهدید یونسکو به پس گرفتن امتیاز شهر خلاق خوراک از شهرداری رشت”واکنش نشان داد و تصریح کرد: الان وضع شهر شما بسیار عالی و هیچ مشکلی وجود ندارد و خیالتان راحت باشد.

پایان پیام

که مدعی شده :”این اتفاق به این علت افتاده که در سال‌های اخیر و پس از ثبت شدن نام رشت در جمع شهرهای خلاق خوراک جهان هیچ کار مثبتی در این زمینه انجام نشده است

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :