کاشف اسرار-مسئول بسیج رسانه استان گیلان با انتقاد از عدم حمایتی یارانه‌ای دولت از پایگاه‌های خبری و تحلیلی ،با تصریح بر این که گردش بیش از ۶۰ درصد رویدادهای خبری از طریق پایگاه‌های خبری است ،هشدار داد: بی‌توجهی به این بخش اثرات مخرب فرهنگی به‌دنبال دارد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،مهدی پارسا صبح امروز در اختتامیه پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان گیلان در رشت اظهار کرد: دشمن در جنگ رسانه‌ای به‌دنبال ایجاد دوقطبی است تا بتواند ناامیدی را در جامعه نشر دهد و در جنگ نابرابر رسانه‌ای وظیفه رسانه‌های انقلابی است که با روشنگری مقابل تهاجمات دشمن بایستند.

وی به تبیین اهداف برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر پرداخت و خاطر نشانکرد: این جشنواره با هدف توسعه و نهادینه کردن انقلاب اسلامی و بصیرت بخشیدن به آحاد جامعه برگزار می‌شود .

این مسئول با بیان این که عمده هدف آن حمایت از تولیدات رسانه‌ای است تا آنها را در جهت نیل به آرمان‌های اسلامی به‌کار بندد،افزود:عمده اهداف تعیین محورها در جشنواره رسانه‌ای ابوذر این است که بتوانیم کار موثر انجام دهیم .

پارسا،یاد آور شد:رونق تولید، بصیرت‌افزایی، محرومیت‌زدایی، مسائل صنفی خبرنگاران و بخش ویژه گام دوم انقلاب از محورهای این دوره از جشنواره رسانه‌ای ابوذر است.

وی با اشاره به تشکیل دبیرخانه جشنواره در خرداد امسال و رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر ،ابراز کرد: کیفیت آثار ارسالی شرکت‌کنندگان در جشنواره امسال از جهش خیلی خوبی برخوردار بود و هزار و ۲۰۱ اثر به جشنواره ارسال شد.

مسئول سازمان بسیج رسانه سپاه گیلان،معتقد است:کیفیت آثار به‌حدی خوب بود که کار انتخاب را برای داروان سخت کرد.

پارسا راه‌اندازی انجمن بانوان خبرنگار گیلان، انجمن ورزشی‌نویسان غرب گیلان و شبکه عکاسان افتخاری بخشی از شبکه‌های راه‌اندازی شده توسط بسیج رسانه استان برشمرد.

وی با اشاره به برگزاری ۲ رزمایش رسانه‌ای عفاف و حجاب توسط بسیج رسانه گیلان بیان کرد: امسال ۶۱ خبرنگار توسط بسیج رسانه استان به کربلا و نجف اعزام شدند و ۳ هزار و ۸۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، کلیپ و مصاحبه تهیه شد که حتی بعضی از آنها از رسانه‌های سراسری نیز بازتاب داده شد.

این درجه دار نظامی سپاه با اذعان بر این که گیلان در حوزه آموزش خبرنگاران دچار ضعف است،تاکید کرد: بسیج رسانه تلاش دارد بتواند مشکلات حوزه آموزشی را تا حد توان برطرف کند .

به گفته سرهنگ دو پارسا،دوره‌های آموزشی خبرنگاری مقدماتی و تکمیلی در شهرهای گیلان برگزار گردید که تعداد زیادی نیز در این دوره‌ها شرکت کردند.

وی یکی از افتخارات گیلان را میرزا کوچک جنگلی دانست و یکی از اهداف انقلاب مذکور داشتن رسانه بیان کرد و متذکر شد: رسانه جنگل با وجود چاپ کم خود اثرگذاری بالا داشت.

به گفته این مسئول، همچنان اهالی رسانه گیلان از نشریه جنگل به نیکی یاد می‌کنند و برگزاری همایش سالروز انتشار نشریه جنگل در خرداد سال آینده از برنامه‌های آتی این سازمان است.

پارسا با بر شمردن بخشی از مهم ترین مشکلات خبرنگاران شاغل در گیلان ، مشکل بیمه خبرنگاران را مورد اشاره قرار داد .

وی اذعان کرد:فعالان رسانه‌ای گیلان با مشکلات معیشتی روبه‌رو هستند و با وجود زحمات متولیان رسانه گیلان اما انتظار داریم رفع مشکلات خبرنگاران استان به‌صورت قانون اجرا و پیگیری شود.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :