کاشف اسرار-رئیس شورای اسلامی شهر رشت پس از اخذ لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری،تاکید کرد:این بودجه در شان رشت نیست اما می توان با تلاش و زحمات بیشتر با ارائه متمم بودجه در سال آینده افزایش داد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،اسماعیل حاجی پور در یکصد و بیست و پنجمین جلسه عادی شورای اسلامی شهر رشت که با حضور شهردار و تعدادی از مدیران شهرداری برگزار شد طی سخنانی،اظهار کرد:با این بودجه بسیاری از کارهایی که دل مان می خواهد ،نمی توانیم انجام بدهیم.

وی افزود:امیدوار هستم با تلاش عزیزانم در شهرداری رشت اتفاقات خوب بیفتد و ان شاء الله در سال آینده با ارائه متمم بودجه افزایش داشته باشیم تا بتوانیم خدمات بیشتری به مردم شریف،بزرگوار و عزیز شهر رشت ارائه بدهیم.

این عضو پیش کسوت ادوار شورای اسلامی شهر رشت با بیان این که لایحه بودجه پیشنهادی سال آینده به صورت یک فورتی تقدیم شورای اسلامی شهر شده است،معتقد است:یک فوریتی بودن شدنی نیست،ولی به رای می گذارم.

حاجی پور پس از رای گیری، با اعلام عدم رای آوردن رسیدگی به لایحه بودجه به صورت یک فوریتی،متذکر شد:این لایحه به تمام کمیسیون های شورای اسلامی شهر ارجاع می شود،فرصت یک ماهه برای تصویب وجود دارد،ضمن این که به کمیسیون تلفیق ارائه می شود تا زودتر به نتیجه برسد.

وی خطاب به دیگر اعضای شورای اسلامی شهر با اشاره به ضرورت حضور مدیران ذیربط شهرداری در وقت اداری جهت ارائه خدمت به مردم و عدم مختل شدن امور،از آنان درخواست کرد از مدیران برای بعد از ظهر ها جهت رسیدگی به بودجه دعوت به عمل آید.

رئیس شورای اسلامی شورای اسلامی شهر رشت همچنین به سخنان شهردار مبنی بر حذف تعدادی از سازمان ها و تغییر عنوان تعدادی از آنها به عنوان موسسه و شرکت، واکنش نشان داد.

حاجی پور خطاب به شهردار رشت با اشاره به نامه ۱۸ دی ماه رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به استانداران سراسر کشور و شهرداران کلان شهرها،برای ساماندهی عناوین،ماهیت و اساس نامه سازمان های وابسته مزبور در چارچوب ماده ۵۴ قانون شهرداری ها و ضوابط تشکیلاتی شهرداری ها و الوی اساس نامه ابلاغی و طی مراحل تصویب در شورای اسلامی شهر و انعکاس به سازمان کشوری ظرف مدت تعیین شده اقدام کند.

شهردار رشت پس از استماع سخنان رئیس شورای اسلامی شهر بر ارائه لایحه ظرف مدت تعیین شده که آخرین فرصت رسیدگی تا ۲۸ اسفند ماه امسال می باشد و با انقضا تاریخ شده شناسه های ملی سازمان ها بی اعتبار خواهد شد،به صورت شفاهی موافقت کرد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :