کاشف اسرار-فرماندار رشت با اشاره به فشارهای اقتصادی ناشی از بحران کرونا بر روی خانواده ها، تاکید کرد: مدارس غیر انتفاعی با در نظر گرفتن شرایط، در دریافت شهریه دانش آموزان تخفیفات لازم را لحاظ کنند.

به گزارش کاشف اسرار، میرشمس مومنی‌زاده در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان به اجرای طرح آموزش از طریق فضای مجازی به علت شیوع بیماری کرونا و بسته بودن مدارس اشاره کرد.

وی معتقد است: بحران کرونا ویروس فرصتی مناسب جهت ارتقای آموزش از طریق فضای مجازی بود و برنامه شاد و پیام رسان فضای مجازی، گامی اساسی در راستای تحول در موضوعات آموزشی محسوب می شود.

این مسئول با تاکید بر اینکه در شرایط بحرانی کرونا ویروس عدالت اجتماعی باید رعایت شود،افزود: در  این راستا لازم است مدارس غیرانتفاعی تصمیماتی اتخاذ کنند تا در دریافت شهریه از اولیاء، تخفیفات لازم  لحاظ شود.

مومنی زاده با تاکید بر لزوم  ضدعفونی کردن مدارس در راستای پیشگیری از شیوع کرونا،متذکر شد:در این زمینه طوری برنامه ریزی شود که از همه ظرفیت‌های شهرستان برای ضدعفونی مدارس به درستی بهره گرفته شود.

وی با اذعان بر این که متاسفانه با توجه به بحران کرونا و ممنوعیت برگزاری تجمعات، مراسم هفته معلم در خور شان این عزیزان برگزار نشد، افزود: ان شاءالله با عادی شدن اوضاع، در اولین وقت باید طی مراسمی در خور شان و جایگاه معلم از این عزیزان  تجلیل شود.

فرماندار رشت با تاکید بر لزوم انعکاس اخبار و عملکرد حوزه آموزش و پرورش،ابراز کرد: رسانه‌ها نقش ارزنده‌ای در انعکاس اخبار و ترویج فرهنگ صحیح آموزشی در جامعه بر عهده دارند و امیدوارم این روند بیش از پیش افزایش یابد و مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است در پایان این از مریم انجم روز از فرهنگیان نمونه شهرستان رشت با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد..

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :