کاشف اسرار-افتتاح رسمی بزرگ ترین هایپر شمال کشور ( هایپر احمدی )هم زمان با ششمین روز از ایام الله دهه فجر آیین با مشارکت شهرداری و سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان واقع در بلوار مدرس با حضور م شهردار و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر ،دو نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ، ریاست سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان و جمعی از مدیران شهرستانی و استانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،شهردار رشت طی سخنانی با قدردانی از حضور نمایندگان مردم در مجلس و پارلمان محلی در مراسم افتتاح مرکز هایپر شمال کشور اظهار کرد: با تلاش و کوشش “برادران احمدی “شاهد شادابی در تعدادی از مردم به دلیل ایجاد اشتغال هستیم.

سید محمد علی ثابت قدم” ریسک بالا در سرمایه گذاری مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد : راه اندازی این مرکز در طی ۱۴ ماه گذشته با طی پروسه زمانی مشخص چند شاخص مهم را در برمی گیرد که اولین آن عدم اطمینان از برگشت سرمایه است.

به گفته وی، از آن جایی که مستحدثات این عرصه متعلق به شهرداری است و با ایجاد مستحدثات دیگر از سوی سرمایه گذار ممکن است تبعات ناشی از امنیت روانی را برای سرمایه گذار به دنبال داشته باشد.

این مسئول، توزیع متوازن خدمات شهری در محلات و مناطق را از سیاست های شهرداری ذکر کرد و متذکر شد : این منطقه شرقی رو به جنوب و دریک منطقه کم برخوردار قرار دارد،بنابراین توسعه این منطقه و ارائه خدمات به مردم آن از مهم ترین برنامه های شهرداری است.

“ثابت قدم”راه اندازی چنین فضاهایی در ۴ ضلع شهر ضروری دانست و ابراز کرد : در ۵۵ محله شهر رشت فضاهای عمومی با احداث پارک ها و بازارچه ها راه اندازی شده و دریک پروسه زمانی ۵ ساله که یک سال از آن نیز گذشت این شهر به نقطه مطلوب خود خواهد رسید.

وی با اشاره به این که گیلان استانی کشاورزی محور است ،معتقد است : ثبت شهر خلاق خوراک در یونسکو زائیده مبدا کشاورزی است و در فرآیند از مزرعه تا سفره با ارائه محصولات کیفی سعی در برندسازی شهر دارد.

به گفته شهردار رشت، عدم شناخت نحوه ارائه محصولات کیفی در بسته بندی های مناسب مهم ترین مانع برند سازی شهر رشت بوده و به یقین بسته بندی ، استاندارد سازی و اذتقا کیفی محصولات سبب کاهش میزان تولید زباله خواهد شد.

“ثابت قدم”میزان تولید زباله در کشور را ۸۵۰ گرم به ازای یک نفر در روز اعلام کرد و افزود: برای کاهش میزان تولید زباله به استاندارد جهانی( ۴۰۰ گرم در روز) باید در راستای ارتقا کیفی محصولات و استفاده از وسایل بسته بندی شده گام برداشت.

وی اعتقاد دارد : با احداث مجموعه فروشگاههای بزرگ علاوه بر ایجاد اشتغال ، افزایش درآمد و پرداخت عوارض می توان نقش مهمی در توسعه شهر داشت.

این مسئول با ابراز خرسندی از ایجاد اشتغال بیش از ۸