کاشف اسرار-اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به درخواست هشتم مرداد ماه امسال یک شهروند ایرانی با گذشت یک ماه و 21 از زمان ثبت و خارج از مهلت حداکثر ده روز کاری توسط قانون گذار،در امروز برابر با 29 شهریور ماه پاسخ داد.

به گزارش کاشف اسرار،متن کامل سوالات ” خلیل اخوان اصغری” و پاسخ متصدی سامانه ملی انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات دستگاه اجرایی مذکور که به قانون بی توجهی کرد و مکاتبات در اختیار نگذاشت و قانون پیگرد قانونی علیه متخلف یا متخلفین می باشد،به شرح ذیل است:

سوال


به نام خدا با سلام مستدعی است چنان چه برنامه ای برای برپایی روز خبرنگار دارید و پاسخ مثبت می باشد،با توجه به این که برنامه ای در این خصوص دارید،ریز جزئیات برنامه هر چه سریع تر به دلیل فرصت کوتاه تا روز خبرنگار برای این جانب ارسال فرمائید،اگر هدیه ای در این باره در نظر گرفته شده است و در نظر می گیرند مکاتبه یا مکاتبات صورت گرفته احتمالی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی،استانداری ،خانه مطبوعات،سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و هر مرجع دیگر صادر شده و دریافت کرده اید یا صادر شده (تا زمان پاسخ گویی)در اختیار بنده قرار بگیرد.تعداد اصحاب رسانه که قرار است تجلیل بشود ،اعلام بشود،آیا از همه خبرنگاران فعال در رسانه ها تجلیل می شود یا بین خبرنگاران رسانه های الکترونیک و مکتوب از نظر تعداد خبرنگارانی حق دارند معرفی بشوند ،تبعیض قائل می شوید؟ هدیه در نظر گرفته چیست؟ آیا شنیده ها صحت دارد میزان هدیه دو میلیون ریال است؟ اگر صحت دارد چرا علی رغم تورم ،سال هاست این رقم افزایش نمی یابد؟آیا مکانی برای برگزاری مراسم در نظر گرفته شده است یا خیر؟ مکان و ساعت اعلام بشود در غیر این صورت علت عدم برگزاری چیست؟

پاسخ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان

در پاسخ به درخواست شما به شماره 15960291……. به استحضار می رساند: اطلاعات لازم در خصوص مراسم روز خبرنگار و هدیه این روز پیش از این از طریق پرتال اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و رسانه های عمومی استان منتشر شده است. اما باز به اطلاع جناب عالی می رساند:

از برگزاری مراسم روز خبرنگار به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا در جامعه معذور بودیم.

اما هدیه روز خبرنگار به روال سال های گذشته به حساب خبرنگاران استان واریز خواهد شد.

در همین خصوص برای تخصیص بودجه مربوطه، طی نامه شماره 9/993750 مورخ 1399/03/31 با سازمان مدیریت و برنامه ریزی مکاتبه و پیگیری‌های لازم نیز توسط این اداره‌کل و خانه مطبوعات استان انجام شده است.

این هدیه به بیش از 500 خبرنگار استان اهدا خواهد شد.فهرست خبرنگارانی که از این هدیه بهره مند می شوند با معرفی خود مدیران رسانه های دارای مجوز استان تهیه شده است.

مبلغ هدیه احتمالا همان دو میلیون ریال خواهد بود که متاسفانه فعلا به علت کمبود اعتبارات قادر به افزایش آن نیستیم.

موفق باشید.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :