DSC_0987

اختصاصی کاشف اسرار- به مناسبت  برگزاری اولین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان،نمایش خیابانی تحت عنوان « روزهای عاشقی»از یازدهم اردیبهشت ماه جاری با حضور ۲۷۰ هنرمند تیاتر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت و در مقابل مجتمع فرهنگی خاتم الانبیاء (ص) و سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری این شهر، آغاز به کار کرده است.

 

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار، این نمایش خیابانی هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و تا ۱۴ اردیبهشت ماه جاری توسط سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت به مرحله اجرا در آمده که با استقبال شگفت انگیز مردم و هنر دوستان روبرو شده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار،طراح و کارگردان نمایش خیابانی با موضوع دفاع مقدس و تحت عنوان «روزهای عاشقی» را «رضا حقی»،عنوان و اظهار کرد: «یاسر میر حمیدی»،طراح صحنه این نمایش هستند.

علی رضا قانع ، روایان نمایش خیابانی«روزهای عاشقی » را «فرهاد پاک سرشت و اسحاق مجیذی ذکر و هدف از اجرای آن را زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای والامقام و آشنایی نسل جدید با رشادت ها ی رزمندگان ۸ سال جنگ تحمیلی بیان کرد.

به گفته وی ،این نمایش خیابانی در بر گیرنده روزهای پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل،آغاز جنگ تحمیلی،اعزام نیروها و کمک های مردمی،صحنه های بمباران شیمیایی،جزایر مجنون،هور و هویزه،میدان مین و پایان جنگ در قالب ده تابلو، است.

این مسوول،ابراز کرد: این نمایش خیابانی در دو سانس ۱۶ و ۱۸ در حال اجرا می باشد و ۱۵ گروه برای اجرای نمایش در اجلاسیه های نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان،همکاری دارند.

قانع،متذکر شد:  فردا، ۴ نمایش «ایستاده همچو سرو»، «روزهای عاشقی»، «نامه خوانی سرخ و دم» و «پرفورمنس ۸ تابلوی ایثار» با محوریت دفاع مقدس با همکاری ۱۵ گروه نمایشی اجرا می‌شود.

وی در پایان،خاطر نشان کرد : اجرای نمایش ها دارای تعداد بسیاری سیاهی لشکر است و اقدام بزرگ نمایش محسوب می شود.

گفتنی است برخی از هنرمندان در این صحنه نمایش دیده شده اند که با گوشی عکس، از خود و گریمشان تهیه می کردند.

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :