کاشف اسرار-رییس کل توسعه تجارت خارجی مالزی ،ابراز کرد:  موقعیت استراتژیک منطقه آزاد انزلی از اهمیت بالایی برای مالزی در حوزه های ترانزیتی و نفت و ز در دریای خزر، برخوردار است.

به گزارش کاشف اسرار، داتو دزولکفیلی در دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، با اشاره به سوابق تاریخی روابط دو کشور، بررسی مسیرهای جدید ارتقاء سطح روابط فی مابین را دلیل اصلی بازدید خود از منطقه آزاد انزلی ،عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد : با عنایت به موقعیت استراتژیک منطقه آزاد انزلی، این منطقه از اهمیت بالایی برای مالزی در حوزه های ترانزیتی و نفت و ز در دریای خزر، برخوردار است.

این مسوول، کریدور نوستراک را ظرفیت مناسبی برای انتقال کالا از آسیای جنوب شرقی به اروپا دانست و تاکید کرد: جلسه امروز آغازی ابرای توسعه روابط دو کشور در منطقه آزاد انزلی و این منطقه اقدامات وسیعی برای توسعه زیرساختهای انجام داده است.

درولکفیلی،متذکر شدک  در صورت تکمیل این زیرساختها با استفاده از کریدور نوستراک زمان و هزینه انتقال کالا کاهش می یابد.

وی تصریح کرد:  آمادگی داریم برای توسعه مبادلات تجاری، دفتر نمایندگی خود را در منطقه آزاد انزلی تأسیس کنیم،

رییس کل سازمان توسعه تجارت ،اذعان کرد: با توجه به مزایا و معافیتهای موجود برای سرمایه گذاران خارجی در منطقه آزاد انزلی، خواستار بهره گیری از این موارد صادرات محصولات خودبه کشورهای حاشیه خزر هستیم و تمایل شرکتهای مالزیایی برای حضور در این منطقه نیز در همین راستا می باشد.

درولکفیلی در پایان ،پیشنهاد همکاری در زمینه برگزاری نمایشگاه های مشترک را مطرح کرد و افزود: به منظور توسعه روابط میان ایران و مالزی موافقتنامه تجاری و تجارت ترجیحی منعقد خواهد شد و  از عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی WTO حمایت می کنیم.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :