کاشف اسرار-رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ،صنایع،معادن  و کشاورزی رشت از برگزاری اولین تور گردشگری چای در استان گیلان خبر داد.

همایون کاوه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار با اعلام این خبر،اظهار کرد: اولین تور الگویی گردشگری چای بر اساس مصوبات کمیسیون گردشگری  و تاکید کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی،صنایع،معادن  و کشاورزی رشت صورت گرفت.

وی خاطر نشان کرد: این تور با حضور رئیس کمیسیون کشاورزی و همچنین رئیس کمیسیون گردشگری و تعدادی از پزشکان متخصص و کارشناسان در زمینه های مختلف در روز جمعه شانزدهم تاردیبهشت ماه جاری،انجام شد.

به گفته این فعال صنعت گردشگری ،این تور یک روزه توسط گروه مطالعاتی ژئو پارکها و ژئوتویسم گیلان موسوم به GGP و با انگیزه ی توسعه و ترویج گردشگری چای و به مقصد یکی از کارخانجات برگزیده و نمونه چای سازی در منطقه رانکوه املش انجام شد .

کاوه،تاکید کرد: اعضای این تور ضمن بازدید از باغات چای و خط تولید و پذیرایی چای ایرانی در منطقه سفید آب با همکاری علاقمندان به توسعه گردشگری چای برگزار گردید.

وی ابراز کرد:  در این تور الگویی با عنوان خاطره چای، جاذبه های منطقه از جمله ژئو پتانسیل های ارزشمندی نظیر چشمه ها و ابنیه بومی و تاریخی و فرهنگ عامه برای سرمایه گذاری و بهره برداری مورد بررسی قرار گرفت و از خانه های روستایی با معماری بومی بازدید به عمل آمد تا با بهسازی مورد استفاده گردشگران چای قرار گیرد.

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی رشت تصریح کرد:در نظر خواهی از متخصصان حاضر تور چای بسیار ارزنده و مطلوب و خاطره ای فراموش نشدنی و تجربه ای ناب ارزیابی شد.

کاوه در پایان،متذکر شد: توجه خانواده ها به حفظ سنتها در مصرف خوراکیهای و نوشیدنیهای طبیعی اهمیت زیادی برای جمع خانواده و فرهنگ عامه دارد.

 

 

پایان پیام

اشتراک این خبر در :