کاشف اسرار-صبح امروز رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو مجلس خبرگان رهبری در منطقه آزاد انزلی حضور یافت و  عملیات اجرایی احداث ۴ پست اسکله مجتمع بندری کاسپین با سرمایه گذاری سیصد میلیارد تومانی بخش خصوصی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،حضرت آیت الله اکبر هاشمی بهرمانی(رفسنجانی)هم چنین از موج شکن های غربی و شرقی مجتمع بندری کاسپین، مرکز تفریحات دریایی، مرکز همایشها و نمایشگاه های منطقه آزاد انزلی و واحد تولیدی سرزمین شاد صادر کننده نمونه پوشاک کشور بازدید کردند

حضور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در منطقه آزاد انزلی ،در حالی بوده که از همه اصحاب رسانه گیلان برای پوشش و تهیه خبر دعوت به عمل نیامده است.

مدیر روابط عمومی منطقه آزاد انزلی درباره دلایل عدم دعوت از تمام اصحاب رسانه به خبرنگار کاشف اسرار،گفت: مسوولیت دعوت از خبرنگاران بر عهده منطقه آزاد انزلی نبوده است.

امین افقی ،تاکید کرد: حضور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در منطقه آزاد  انزلی به منظور بازدید بوده و نشست خبری هم ندارند.

وی اذعان کرد:به  ما عنوان رسانه ها را اعلام کردند که فقط صدا و سیما،شبکه خبر ، خبرگزاریها و چند نفر عکاس است.

این مسوول درباره حضور مدیرمسوول پایگاه خبری گیل خبر در مراسم سخنزانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در منطقه آزاد انزلی ،خاطر نشان کرد:‎ شاهد وزیری دبیر شورای تدبیر و امید و جوانان حامی دولت استان گیلان بوده و به عنوان شخصیت حقوقی رسانه ای دعوت نشده بود،

اظهارات مدیر روابط عمومی منطقه آزاد انزلی درباره فقط دعوت از صداوسیما ،شبکه خبر،خبرگزاریها و چند نفر عکاس،در حالی است که مدیر مسوول  پایگاه خبری  گیل خبر، در این مراسم حضور داشته و این رسانه لحظات حضور  رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را در منطقه آزاد انزلی،به صورت مستقیم پوشش داده است.(اینجا را بخوانید).

حال سوال می شود،مسوولیت دعوت از اصحاب رسانه بر عهده کدام  اداره ای بوده و چرا از توان همه اصحاب رسانه استان گیلان استفاده نشده است؟

در پایان لازم است اداره ای که مسوولیت دعوت از خبرنگاران را بر عهده داشته و از توان همه اصحاب رسانه استان گیلان،استفاده نکرده ،فرمایشات مقام معظم رهبری را نصب العین خود قرار دادند که فرموده اند:

«ما معتقدیم که مطبوعات براى نظام جمهورى اسلامى، یک مقوله تجمّلاتى و تشریفاتى نیست. بنابراین، افزایش آن، تنوّع آن، کیفیّت یافتن آن، و اگر خطایى دارد، تصحیح آن، جزو کارهاى اساسى در این نظام است».«اینجا را بخوانید».

«راى مطبوعات سه وظیفه عمده قائلم: وظیفه نقد و نظارت، وظیفه اطّلاع رسانى صادقانه و شفّاف، وظیفه طرح و تبادل آراء و افکار در جامعه. معتقدم که آزادى قلم و بیان، حقِ‌ مسلّم مردم و مطبوعات است. در این هم هیچ تردیدى ندارم و این جزو اصول مصرّحه قانون اساسى است.

معتقدم اگر جامعه‌اى مطبوعات آزاد و داراى رشد و قلمهاى آزاد و فهمیده را از دست بدهد، خیلى چیزهاى دیگر را هم از دست خواهد داد. وجود مطبوعات آزاد، یکى از نشانه‌هاى رشد یک ملت و حقیقتاً خودش هم مایه رشد است؛ یعنى از یک طرف رشد و آزادگى ملت، آن را به‌وجود مى‌آورد؛ از طرف دیگر،آن هم به نوبه خود مى‌تواند رشد ملت را افزایش دهد.

البته معتقدم در کنار این ارزش، ارزشها و حقایق دیگرى هم وجود دارد که با آزادى مطبوعات و آزادى قلم، آن ارزشها نباید پامال شود.

هنر بزرگ این است که کسى بتواند هم آزادى را حفظ کند، هم حقیقت را درک کند، هم مطبوعات آزاد داشته باشد، هم آن آسیبها دامنش را نگیرد. باید این‌گونه مشى کرد».«اینجا را بخوانید».

 

پایان

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :