اختصاصی کاشف اسرار- یک عضو شورای اسلامی شهر رشت،گفت: نگاه مجموعه مدیریت شهری رشت با شعار«رشت،شهر جشنواره ها»،به دنبال تقویت این حوزه و مشارکت بیشتر شهروندان در عرصه های اجتماعی و فرهنگی است.

رضا رسولی در حاشیه برپایی ششمین جشنواره فرهنگی «توت فرنگی صوفیانده»در  گفت و گو با خبرنگار کاشف اسرار در صومعه سرا،اظهار کرد: امروزه یکی از اساسی ترین موانع موجود در مسیر توسعه گیلان ،فقدان منابع مالی پایدار است.

وی خاطر نشان کرد : این مساله در نبود زیر ساخت ها و استعداد لازم در توسعه صنعت، ورود آسیب های پیاپی و جدی به کشاورزی صنعتی، محدود شدن زمینه های تارت به دلایل مختلف و …بیشتر رخ می نماید.

این مسوول گردشگری را یک صنعت سبز و پایدار دانست و ابراز کرد: با توجه به پتانسیل های اقلیمی، کالبدی و اجتماعی استان گیلان و شهر رشت ، می تواند در رسته های مختلف توریسم های سلامت، کشاورزی ، طبیعت ،رخدادها و …گسترش یابد.

رسولی ،متذکر شد: برگزاری جشنواره های محلی علاوه بر این که شناسایی و معرفی الگوهای جذب گردشگر و توان مند سازی شهرها در این مقوله می گردد، ارتقا سطح مناسبات اجتماعی در بین آحاد مختلف مردم و بهبود کیفی انسجام اجتماعی را نیز به دنبال دارد.

وی تصریح کرد: با همین نگاه  مجموعه مدیریت شهری رشت با شعار«رشت،شهر جشنواره ها»،به دنبال تقویت این حوزه و مشارکت بیشتر شهروندان در عرصه های اجتماعی و فرهنگی است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت در پایان،یاد آور شد: از این رو برگزاری همه ساله جشنواره توت فرنگی صوفیانده با حسن ابتکار دهیار این روستا و استقبال گرم رشت وندان،گران قدر نیز موید تبلور این اندیشه است.

گفتنی است رضا رسولی ،یکی از حامیان برگزاری ششمین جشنواره فرهنگی توت فرنگی صوفیانده شهرستان صومعه سرا است.

پایان پیام

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :