DSC_1102اختصاصی/کاشف اسرار- مدیر منطقه یک شهرداری رشت از افتتاح پارک کودک فاز دوم بلوار معلم  این شهر در روز ۲۷ اردیبهشت ماه جاری با حضور اعضای شورای  اسلامی و شهردار این شهر،جمعی از مسوولین و اصحاب رسانه خبر داد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار، محمد پور ناصرانی امروز در جریان بازدید از آخرین مراحل آماده سازی و نصب کف پوش پارک کودک فاز دوم معلم رشت،فرا رسیدن اعیاد بزرگ شعبانیه را تبریک و تهنیت گفت.

وی  تاکید کرد :  متاسفانه منطقه یک شهرداری رشت  از حیث داشتن فضای سبز و پارک بازی به شدت با کمبود مواجه بوده  و با توجه به ارزش املاک ،شهرداری قادر به تملک زمین ها نیست.

این مسوول ،خاطر نشان کرد: از شروع به کار سید محمد علی  ثابت قدم به عنوان شهردار رشت ،مطالعات توسعه پارکها و فضای سبز در محدوده با استفاده از ظرفیتهای موجود و املاک در اختیار شهرداری در دستور کار گرفت.

پور ناصرانی،افزود: هم اکنون و به همین منظور انتخاب مکان ، مطالعات ، طراحی و اجرا پارکها و فضای سبز در منطقه یک شهرداری در دست پیگیری می باشد که از جمله این پارکها می توان به  پارک کودک  فاز دوم بلوار  معلم اشاره کرد  که در محدوده ناحیه سه منطقه یک واقع شده است.

به گفته وی ، محدوده ناحیه فوق از پارک شهری محروم بوده و دو پارک محله ای داشت و پارک مورد اشاره  که زمان شروع به ساخت آن از اسفند ماه سال گذشته می باشد، به عنوان پارک سوم محله ای ناحیه سه منطقه یک محسوب میشود .

مدیر منطقه یک شهرداری رشت،در باره ویژگی های پارک در دست احداث و بهره برداری فاز دوم بلوار معلم ،ابراز کرد: در این پارک  سعی شده فضای بازی کودک در سطح تراز زمین و محل استراحت و نیمکت ها برای والدین به جهت کنترل فرزندان شان، در سطحی بالاتر از تراز کف قرار بگیرد و برای آن آلاچیق هم در نظر گرفته شده تا جان پناه مناسب و حداقلی برای روزهای آفتابی و باران باشد.

پور ناصرانی با تصریح بر این که شهرداری مصمم به توسعه و ایجاد فضاهای مناسب تفریحی و ورزشی برای رفاه حال شهروندان است،متذکر شد: به زودی مدیریت منطقه یک شهرداری رشت، پارکهای جدیدی با مقیاس بزرگتر را در این  محدوده افتتاح خواهد کرد.

وی یاد آور شد:  پارک کودک فاز دوم بلوار معلم رشت،دارای هزار و ۱۱۸ متر مربع مساحت با در نظر گرفتن را ه های دسترسی اطرافش می باشد و در مجموع بالغ بر ۵۵۰ میلیون تومان تا به امروز هزینه  شامل : عمرانی . برق . کف پوش . چمن مصنوعی . وسایل بازی . تاب و الاکلنگ و آلاچیق . نیمکت و سطل زباله . نرده . رنگ آمیزی و فضای سبز برای احداث آن هزینه شده است.

این مسوول در پایان،اذعان کرد :  از استقبال بی نظیر مردم محله معلم و کوی هاشمی و علی آباد متشکرم که خستگی رو از تن بنده و همکارانم خارج کرد و از همکاران خودم که تلاش فراروان داشتن تا خوشحالی مردم رو فراهم بشود، سپاس گزارم.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :