کاشف اسرار-یکی از مجتمع های بزرگ در دست ساخت رشت،«مجتمع بزرگ تجاری و فرهنگی آدینه»، می باشد که در مجاورت مصلای نماز جمعه این شهر و حریم رودخانه قرار گرفته است.

به گزارش کاشف اسرار،مجتمع آدینه در زمان شروع به ساخت و پیش فروش ،بزرگترین مجتمع تجاری‌ فرهنگی‌ شمال کشور به خود لقب گرفته و دارای حدود یک هزار و ۲۴۰ مغازه است.

فروشنده این مجتمع تجاری زین العابدین قربانی«نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه شهر رشت و قرار داد پیش فروش واحدهای مجتمع به مهر و امضاء ایشان رسیده است.

مجتمع آدینه با تجهیزات کامل دارای سالن غذاخوری با ظرفیت ۲ ‌هزار نفر، سالن اجتماعات ۲ هزار نفری، سه سالن سینما، پارک شهربازی، بانک، قنادی، آرایشگاه و … است.

ساخت این مجتمع تجاری‌فرهنگی عامل ایجاد اشتغال مستقیم برای حدود ۵ هزار نفر و ایجاد اشتغال غیرمستقیم حدود ۲۵ هزار نفر خواهد بود.

هزینه ساخت این مجتمع با پیش‌فروش مغازه‌های آن تامین و از محل درآمد این مجتمع، مصلای نماز جمعه رشت از جمله کتابخانه این مکان تکمیل می‌شود و مردم می‌توانند از آن استفاده کنند.

ساخت این مجتمع توسط یک مجموعه و شرکت با عنوان «طرح سازه» از تهران که زیرنظر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مصلاهای کشور می باشد،است.

فروشنده برای پیش فروش واحدهای تجاری مجتمع آدینه با خریداران قراردادی، در بر گیرنده ۹ ماده منعقد گردیده که در ماده سه آن،مدت قرارداد از زمان مبادله قرارداد و پرداخت پیش پرداخت ۴۸ ماه کامل شمسی می باشد.

طبق مستندات موجود در نزد کاشف اسرار ،بر گرفته از یکی از قراردادهای منعقده شده بین فروشنده و خریداران در تابستان ۸۹،فروشنده در بند یک ماده سه این فروش نامه متعهد گردیده درصورت اجرا به موقع تعهدات موضوع ماده ۲ قرار داد در مهلت مقرر در ماده ۳ نسبت به تحویل واحد به خریدار اقدام نماید.

ماده دو این قرارداد نامه در برگیرنده مبلغ قرار داد و نحوه پرداخت می باشد که طبق آن،مبلغ ۵ درصد کل قرار داد به صورت نقدی در هنگام تنظیم قرار داد و ۶۰درصد کل قرارداد طی ۸ فقره چک ۶ ماهه بوده که بدین ترتیب کل مدت تسویه اقساط مربوطه معادل ۴۸ ماه شمسی می شود.

از سویی دیگر بر اساس این قرارداد نامه،مبلغ ۵ درصد مبلغ کل قرار داد طی یک چک بدون تاریخ بابت تحویل واحد و مبلغ ۵ درصد دیگر طی یک فقره چک بدون تاریخ بابت تنظیم سند ارایه شده و زمان اولین و آخرین سر رسید چکها طبق مستندات موجود در شهریور ماه ۸۹ و شهریور ماه ۹۲ بوده است.

بخشی از بند دو ماده سه این قرارداد تاکید دارد: « فروشنده متعهد است حداکثر ظرف مدت ۴۸ ماه شمسی نسبت به تحویل واحد تجاری نسبت به خریدار اقدام نماید» .

در ادامه این بند ،آمده است:«حداکثر ظرف مدت ۶ ماه پس از تحویل نسبت به اخذ صورت مجلس تفکیکی و انجام تشریفات قانونی جهت انتقال قطعی به نام خریدار اقدام نماید ،در صورت تاخیر به ازای هر روز مکلف به پرداخت ۳۰۰ هزار ریال در وجه خریدار می باشد».

در بند ۸ ماده شش این قرارداد که به شرایط قرارداد پرداخته،تصریح شده است :« در صورتی که فروشنده در تمامی مراحل فعال باشد ولی در موعد مقرر قادر به تحویل واحد مذکور نباشد،در چنین حالتی اضافه شدن ۲۰ درصد به مدت زمان قرار داد از نظر طرفین بلامانع است.

با محاسبات به عمل آمده ،فروشنده مکلف بوده حداکثر تا حدود اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ نسبت به تحویل واحدهای تجاری به خریداران اقدام بنماید،ولیکن تا لحظه تنظیم این گزارش،از تحویل واحد خبری نیست.

انتظار می روند،دفتر فروشنده مجتمع هر چه سریعتر زمان تحویل واحدهای تجاری به فروشندگان را اعلام نماید .

این گزارش را با آیاتی از قرآن کریم به پایان می رسانیم که خدا وند متعال،فرموده اند:

«الَّذینَ یُوفُونَ بِعَهْدِ اللّهِ وَ لا یَنْقُضُونَ الْمیثاقَ؛ آنها کسانی هستند که به عهد الهی وفا می کنند و پیمان را نمی شکنند». (رعد: ۲۰)

«یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا أَوْفُوا بِالْعُقُودِ؛ ای کسانی که ایمان آورده اید! به پیمان ها وفا کنید». (مائده: ۱)

رهبر معظم انقلاب: افراد، مسئولین، خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخگو باشند و پاسخ بدهند و تبیین کنند. خیلی از اوقات اگر چنانچه یک انتقادی به کسی بشود، این فرصتی است برای او که بتواند ذهن ها را روشن کند، تبیین کنند، حقیقت را بیان کنند؛ خیلی چیز خوبی است.۱۳۸۸/۰۳/۲۹

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :