کاشف اسرار- اینجا منطقه آزاد انزلی می باشد.منطقه ای که به گفته «رضا مسرور» به عنوان رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی،تنها منطقه آزاد شمال کشور محسوب می شود.

منطقه ازاد انزلی

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،روزانه تعداد زیادی از شهروندان گیلانی،گردشگران و تجار به منطقه آزاد انزلی جهت پرداختن به امورات تجاری و تفریحات به این منطقه عزیمت می کنند.

DSC_0073

اشخاص پس از عبور از دروازه اصلی منطقه آزاد انزلی به سمت گیشه ای جهت پرداخت پول پارکینگ هدایت می شوند و در هنگام عبور به صورت پیاده و سواره، دیدگان آنان به ساختمانهایی از جمله مجتمع های تجاری کاسپین،ونوس و ستاره شمال جلب توجه می شود و پس از عبور معابر داخل محدوده،دنبال مکانی مناسب برای پارک خودروی خویش می گردند.

DSC_0631

 

پس از اندک تلاشی  و در گاهی از اوقات زمان بر، برای پیدا کردن جای پارک خالی و مناسب،برخی به سمت ساحل منطقه آزاد انزلی و برخی دیگر به سمت مجتمع های تجاری سه گانه عزیمت می کنند و تعدادی هم هر دو گزینه ساحل و مجتمع های تجاری را انتخاب می کنند.

DSC_0599

به تازگی منطقه آزاد انزلی از وجود فنس در اطراف فاز تجاری آن که در نیمه دوم ۱۳۹۲  عملیات اجرایی آن در راستای اجرایی نمودن مصوبه هیأت  دولت در خصوص اجرای طرح کالای همراه مسافر در منطقه آزاد انزلی از سوی این سازمان و با نظارت حوزه نظارت گمرکات گیلان آغاز گردید،رهایی پیدا کرده است.

DSC_0559

رهایی از فنس به معنی عدم نظارت بر اجرای طرح کالای همراه منطقه آزاد انزلی نیست،بلکه محل کار ارزیابان گمرک به درب خروجی از منطقه که در نزدیکی ایستگاه آتش نشانی می باشد ،انتقال یافته و این پرسنل گمرک در هنگام خروج خودروها نسبت به بازرسی خودرو اقدام می کنند.

DSC_0635

 

 

 

مراجعین به منطقه آزاد انزلی که به منظور تجارت و سیاحت پا به این محدوده گذاشته اند،وقتی قصد عزیمت به فاز تجارت و مجتمع عای سه گانه کاسپین،ونوس و ستاره شمال را دارند با وضعیت نامناسب برخی از زیر ساختها مواجه  می شوند .

DSC_0546

خبرنگار کاشف اسرار که برای آخرین بار در هفته گذشته به فاز تجاری منطقه آزاد انزلی عزیمت کرده بود،یک بار بار دیگر آن هم در بعد از ظهر روز دوشنبه مطابق با سوم خرداد ماه ۱۳۹۵،رهسپار این منطقه شد تا نسبت به تهیه گزارش از برخی از زیر ساختهای نامناسب در این محدوده مبادرت کند که حاصل آن برخی تصاویر درج شده در این گزارش است.

DSC_0610

وقتی از سمت ساحل به قصد رسیدن به درب شمالی مجتمع تجاری ونوس حرکت می کنید،در هنگام عبور با مبلمانی برای نشستن نظرشان را به خود جلب می کند،که دو تا از آنها شکسته و در انتظار مرمت از سوی مسوولین ذیربط برای بازسازی و یا تعویض هستند.

DSC_0626

از سویی دیگر در هنگام عبور از فاز تجارت منطقه آزاد انزلی،دیدگان به برخی از معابر عبور عابرین پیاده جلب توجه می کند که من جمله؛دارای سنگ فرش های شکسته ،معیوب،لق و یا فاقد آن ،است.

DSC_0581

برخی از باغچه های موجود در دورتادور فاز تجارت منطقه آزاد انزلی هم معیوب هستند و نیاز به مرمت از سوی متولیان مربوطه دارد،هم چنین پایه های دورتادور مجتمع ونوس دارای بنرهای پاره و یا فاقد آن است.

همچنین برخی شیشه های سقف بیرونی گرداگرد مجتمع تجاری ونوس منطقه آزاد انزلی شکسته شده و منظره نامناسبی را پدیدار کرده است؟!

DSC_0570

 

به راستی متولی بازسازی  و نگهداری  زیر ساختهای فاز تجارت منطقه آزاد انزلی بر عهده کیست؟ و آیا چنین پیاده رو هایی برای پذیرایی گردشگری مناسب هست؟

امام خامنه ای: افراد، مسئولین، خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخگو باشند و پاسخ بدهند و تبیین کنند. خیلی از اوقات اگر چنانچه یک انتقادی به کسی بشود، این فرصتی است برای او که بتواند ذهن ها را روشن کند، تبیین کنند، حقیقت را بیان کنند؛ خیلی چیز خوبی است.۱۳۸۸/۰۳/۲۹

در کنار این، نظام پاسخگویی را برای خودتان متحتم بدانید. واقعا وزیر در حوزه‌ی کار خودش، مدیران وزارتی در حوزه‌ی کار خودشان، معاونان هر کدام در حوزه‌ی کار خودشان پاسخگو باشند. یعنی هم در برابر خطایی که انجام می‌گیرد، واقعا پاسخگو باشند؛ هم در برابر کار لازمی که باید انجام می‌گرفته و انجام نمی‌گیرد، پاسخگو باشند.

پایان پیام

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :