کاشف اسرار-رییس دوره ای شورای احزاب اصلاح طلبان  و دبیرکل حزب مشارکتهای مردمی استان گیلان به تبیین برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، پرداخت.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،سهیلا مدارایی امشب در جلسه حزب مشارکت های مردمی گیلان،ضمن گرامی داشت فرا رسیدن سالگرد ارتحال  امام راحل،به تبیین برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت و اظهار کرد: در این دور از انتخابات، اصلاح طلبان پیروزی نسبی را کسب کردند.

وی خاطر نشان کرد: اصلاح طلبان با در نظرگرفتن رد صلاحیتهای گسترده، با توکل به خداوند بزرگ و یاری مردم آگاه، از پا ننشسته و روی حداقلی های خود اجماع و در این انتخابات تجارب خوبی کسب  کردند.

این فعال سیاسی با تاکید بر این که وزن فعلی اصلاح طلبان خالص در مجلس دهم ۴۰ درصد می باشد که نسبت به مجلس نهم خیلی بهتر است،تصریح کرد: از ابن پس ائتلاف نکرده و فقط لیست اصلاح طلبی را ارایه خواهیم کرد.

مدارایی،در واکنش به این که  برخی از افراد و نیز نمایندگان دوره قبل که از لیست امید به مجلس راه یافتند،ولی از «علی لاریجانی »در انتخابات هیات رییسه حمایت کردند،اذعان کرد:باید بدانیم  کسانی که تشکیلاتی نیستند،یعنی کارحزبی نکرده و تمرین دمکراسی ندارند در دقیقه ۹۰ نظرشان  عوض می شود و اصلا نمی توان روی آنها حساب کرد و به هیچ وجه اشخاص با ثباتی نیستند.

وی  معتقد است، باید تلاش کنیم تحزب گرایی و آموزش مسایل حزبی را در جامعه رواج داده تا مردم تمرین تحزب گرایی و کار تشکیلات را  انجام بدهند و برای آینده بهتر عمل بشود.

دبیر کل حزب مشارکتهای مردمی گیلان،ابراز کرد: اصولگرایان تندرو که از مجلس دهم باز مانده و تحلیل شان پیرامون شکست اصلاح طلبان  می باشد، به طور یقین،سخت در اشتباه هستند.

مدارایی با اشاره به رد صلاحیت برخی از کاندیداهای اصلاح طلبان در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی،توسط شورای نگهبان،متذکر شد: برخی ازنمایندگان اصول گرای دور قبل مجلس شورای اسلامی،در دهمین  دوره انتخابات،توسط مردم رد صلاحیت شدند.

وی با اشاره به یکی از فرمایشات معمارکبیر انقلاب امام خمینی(ره)مبنی بر این که:«مردم ولی نعمتمان هستند و جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد»،ادامه داد: سخنان امام راحل تاکید بر این نکته مهم دارد که رای مردم حرف اول را می زند.

این فعال سیاسی،یاد آور شد: اصلاح طلبان با پشتیبانی مردم و یاری گرفتن از خداوند تا رسیدن به ابن آرمان ها از پا ننشسته و تا رسیدن به این آرمان ها ادامه خواهند داد.

مدارایی ،اذعان کرد: با توجه به این که رهبر فرزانه  انقلاب که یار همیشگی امام خمینی(ره) درکنار شهید بهشتی و هاشمی رفستجانی از انقلابیون اولیه و اصیل کشورمان بودند و پیرو راه امام بوده و هستند،اولین مهم برای ایشان حق الناس بوده که فرمودند:«رای مردم حق الناست و بایدحفاظت شود»،بنابراین از این مورد بهره گرفته و رای مردمی «مینو خالقی»،را پاس می داریم .

وی اظهار امیدواری کرد، با کمک به دولت تدبیر و امیدکه کشوری آشفته از اختلاسه را تحویل گرفتندبتوانیم کم کم مشکلات اقتصادی مردم .اشتغال و جذب سرمایه و ادامه برجام و  ورود سرمایه های خارجی و رفع کامل تحریمها و جلوگیری از واردات بی رویه و صادرات موارد غیرنفتی و جلب سرمایه از طریق توریسم و گردشگری و رسیدگی به وضع تاسف بار محیط زیست را پشت سربگذاریم  .

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :