کاشف اسرار-رییس دوره ای شورای احزاب اصلاح طلبان گیلان،ابراز امیدواری کرد با توجه به آغاز کار دهمین دوره مجلس شورای ،هر چه سریعتر مدیران غیر همسو با دولت و اصلاحطلبان در این استان،تغییر کنند.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،سهیلا مدارایی امشب در جلسه حزب مشارکتهای مردمی گیلان،به تاریخچه تشکیل این تشکل سیاسی پرداخت و اظهار کرد: مجوز فعالیت حزب مشارکتهای مردمی استان گیلان در سال ۸۱ از سوی کمسیون ماده ۱۰ وزارت کشور،صادر شده است.

وی خاطر نشان کرد:این حزب استانی توانسته جایگاه کشوری درخانه احزاب ایران داشته باشد و در پایان سال  گذشته با هماهنگی وزارت کشور کنگره خود را با حضور «آیت ا… موسوی تبریزی »،برگزار کند.

این فعال سیاسی از تاسیس اولین شعبه رسمی حزب مشارکتهای مردمی گیلان در رودسر با هماهنگی فرمانداری این شهرستان در پنجشنبه هفته جاری خبر داد.

مدارایی،بیان داشت:تاکنون در شهرستانهای فومن،تالش،لاهیجان،رودبار،سیاهکل و رودسر ،شعبه حزب مشارکتهای مردمی استان به صورت غیر رسمی تاسیس گردیده، که اعضای شورای مرکزی این شهرستانها تقریبآ مشخص شده است.

وی با ابراز خرسندی از تشکیل دهمین دوره مجلس شورای اسلامی،اذعان کرد: مجلس دهم ،مجلسی معتدل بوده و خوش بختانه با انتخاب علی مطهری و مسعود پزشکیان،تعداد برگزیدگان فراکسیون امید در هیات ریسه ۵ و تعداد لیست امید ۷ نفر می باشد.

دبیرکل حزب مشارکتهای مردمی گیلان، ۴۰ درصد نمایندگان دوره نهم مجلس شورای اسلامی را اصلاح طلب خالص ،نامید و افزود: امیدوار به تغییر اساسی در قوانینی که باعث تبعیض فاحش در جامعه بوده و تاکنون متاسفانه اصل ۴۴ قانون اساسی اکثرا برای افراد خاص بوده است ،برای همه شایستگان در دل مردم شریف هم امکان پذیر باشد.

مدارایی،تصریح کرد:در دولت تدبیر و امید،به طور یقین در سطح وزیران و معاونین رییس جمهوری، تغییراتی اتفاق خواهد افتاد که انشاا.. به گونه ای باشد که اعتقاد به تغییر داشته باشند.

وی در خصوص شرایط فعالیت مدیران دستگاههای اجرایی و فرمانداران گیلان در دولت تدبیر و امید،متذکر شد: مدیران و فرمانداران این استان باید بومی و سپس از حامیان فراکسیون امید باشند و امیدواریم ،هر چه سریعتر مدیران غیر همسو با دولت و اصلاحطلبان در این استان،تغییر کنند

به گفته رییس دوره ای شورای احزاب اصلاح طلبان گیلان ،البته چه بهترکه از افرادحزبی کمک گرفته شود،چون یک فرد تشکیلاتی به حرفها و مصوبات تشکیلات و فراکسیون پایبند بوده و حرف و عملش هم یکی میباشد .

مدارایی،اعتقاد دارد،این انتخاب نباید زن و مرد بشناسد، بلکه شایسته سالاری بایدحاکم بوده و برای یک حامعه مترقی که ما داربم آن را انشاا..تجربه میکنیم ناپسندخواهد بود که باداشتن شایستگان زیادی ار بانوان فرهیخته ..تحصیل کرده و مدیر برای کارهای بزرگ کمک گرفته نشود.

پایان پیام

اشتراک این خبر در :