کاشف اسرار-روز گذشته ،یادداشتی به قلم مرتضی برگستان(مشاور استاندار گیلان در دولت عدالت گستر و مهرورز دهم)،با تیتر:«خطیب توانا؛ حجت الاسلام رفیعی، سلام علیکم!»،در پایگاه خبری و تحلیلی «خزر»منتشر شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،در این یادداشت،دو اشتباه در نگارش کلمات به چشم می خورد که یکی « میرازی»و دیگری«مسدع می باشد که با گذشت یک روز از زمان انتشار  این یادداشت از تصحیح آن خبری نیست و اطلاع نداریم نویسنده یادداشت در هنگام ارائه مطالب اشتباه نموده و یا این رسانه به اشتباه تایپ  و منتشر کرده است؟!

متاسفانه در زمان انتشار این یاداشت  از کلمه «میرازی»استفاده شده و اگر منظور نویسنده و پایگاه خبری؛میرزا کوچک جنگلی،باشد باید هر چه سریعتر نسبت به انتشار اصلاحیه اقدام کنند.

از سوئی دیگر،در این یادداشت،از واژه«مسدع» استفاده شده ،این در حالی است طبق لغت نامه علامه دهخدا،واژه »مسدع»،به معنی»«مسدع . [ م ِ دَ ] (ع ص ) به راه خود رونده یا هادی و دلیل و راه نما. (از منتهی الارب ) (از اقرب الموارد).منتشر شده است.

اگر منظور نویسنده و پایگاه خبری:«مصدع»می باشد و  درج این واژه صحیح  و در قالب این یادداشت می گنجد،به معنی:«مزاحم وقت کسی شدن، وقت کسی را تلف کردن»است.

پایان پیامphoto_2016-06-14_17-04-21

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :