کاشف اسرار- استاندار گیلان ،تاکید کرد:مدیری نتواند مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی را درک کند، بهتر است که در استان حضور نداشته باشد،

به گزارش کاشف اسرار، محمدعلی نجفی صبح امروز در کارگروه اشتغال و توسعه گیلان ،با تسلیت ایام شهادت مولی متقیان حضرت علی (ع) و گرامیداشت لیالی قدر افزود : انشاء ا… خداوند توفیق بهره‌گیری هر چه بیشتر از فضیلت‌های شب قدر را نصیب همه ما کند.

وی از کسب جایگاه سوم مشارکت اقتصادی توسط استان در سال ۹۴ خبر داد و افزود : باتوجه به آمارگیری سال ۹۴ که در فصول مختلف صورت پذیرفت فضای استان در بخش مشارکت‌های اقتصادی فعال بوده و آینده خوبی را در این بخش برای گیلان متصور هستیم.

این مقام سیاسی، همچنین از ثبت ۱۰ هزارو ۵۴۰ فرصت شغلی در بخشهای مختلف تولیدی – صنعتی و خدماتی استان در سامانه رصد اشتغال خبر داد و تاکید کرد  این روند با تعامل تمامی نهادهای دست اندرکار باید با سرعت تداوم یابد.

نجفی، با یادآوری رتبه ششم گیلان در بیکاری در پایان سال ۹۳،خاطر نشان کرد : با تلاش‌های صورت گرفته، رتبه بیکاری گیلان در پایان سال ۹۴ به جایگاه بیستم کشور بهبود یافت اما این به معنای حل کامل مشکل اشتغال استان نیست.

وی مشکلات اشتغال استان بویژه در بخش فارغ التحصیلان را نگران کننده دانست و  تصریح کرد : باید با تمام توان در جهت حل مشکل اشتغال استان تلاش کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان  بر ضرورت توسعه شرکت‌های دانش بنیان تأکید کرد و  متذکر شد : پارک علم و فناوری و متولیان این بخش باید تلاش و تحرک بیشتری را در راستای توسعه هر چه بیشتر شرکت‌های دانش بنیان داشته باشند

وی در ادامه افزود : به دنبال آن هستیم تا بخشی از فرصت‌های اشتغال استان از طریق شرکت‌های دانش بنیان ایجاد شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در بخش صنایع دستی و فرش دستبافت استان اظهار داشت : توفیقات این بخش باید بیان شود.

نجفی  بر ضرورت همکاری هر چه بیشتر برخی از بانک‌ها با مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی تأکید کرد و افزود : اگر مدیری نتواند مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی را درک کند، بهتر است که در استان حضور نداشته باشد.

وی به برگزاری نشست هفته گذشته وزیر کشور با رئیس کل بانک مرکزی در راستای اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود : در این نشست مصوبات خوبی به تصویب رسید که بانک‌ها باید از نتایج آن بهره‌مند و پیگیر باشند.

این مسئول همراهی دستگاه‌های اجرایی استان را بی‌نظیر دانست و  بیا داشت  : اکثریت مدیران استان در مسئولیتی که به آنان واگذار می‌شود موفق و پیگیری هستند.

نجفی  با اشاره به اقدامات صورت گرفته از ۲ سال گذشته در بخش پرورش ماهی در استان اظهار داشت : تولید ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن ماهی در برنامه استان دیده شده است.

وی با اشاره به احیای جلسات شورای کشاورزی از سال گذشته در گیلان اظهار داشت : مباحث مربوط به بخش کشاورزی استان در این نشست‌ها پیگیری خواهد شد.

این مقام سیاسی،با بیان اینکه اکثریت مراکز تحقیقات کشاورزی در گیلان وجود دارد افزود : باید از این ظرفیت در جهت توسعه بخش کشاورزی بهره گیریم.

نجفی همچنین از حضورحسنی یکی از نمایندگان رشت در کمیسیون کشاورزی مجلس قدردانی و بر ضرورت نظارت و حفاظت از منابع اعتباری سیستم بانکی در بخش اشتغال تأکید کرد.

وی با اشاره به دیدار خود با رئیس صندوق توسعه ملی از سفر رئیس این صندوق به گیلان بعد از ماه مبارک رمضان خبر داد و این سفر را فرصتی برای حل مشکلات بخش اشتغال استان دانست.

استاندار گیلان با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی براساس ارزش و اخلاق شکل گرفته است افزود : اخلاق در این است که ضمن داشتن نظرات متفاوت و انتقادات سازنده، انصاف و اخلاق را در قضاوت‌ها داشته باشیم.

 نجفی حل مشکل اشتغال را دغدغه رهبر معظم انقلاب و دولت عنوان کرد و افزود : دولت همواره بر ضرورت رونق و خروج از رکود که اشتغال را در پی خواهد داشت تأکید دارد.

گفتنی است،این جلسه با حضور جمعی از نمایندگان و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی در محل سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :