کاشف اسرار-در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و مقارن با ساعت ده و نیم صبح امروز گیلانیان به خیابانها آمدند و فریاد تظلم خواهی مردم مظلوم فلسطین را بر علیه اسرائیل جنایت کار و حامیانش به گوش جهانیان رساندند.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،در این راهپیمایی با شکوه،از هر نسلی اعم از کودک،نوجوان،جوان،میان سال و سال مند،مدیر و کارمند بخش دولتی و خصوصی حضور داشتند و در رشت راهپمایان از ۴ مسیر از قبل تعیین خود را به مصلی رشت و محل برگزاری نماز جمعه رساندند.

امروز گیلانیان بار دیگر به خیابانها آمدند تا اثبات کنند رهرو خون شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی،جنگ تحمیلی و مدافعین حرم و بیعت کننده با آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری و تابع اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی هستند.

در این میام نوجوانان و جوانان سر از پا نشناختند و با مشت های گره کرده و با فریاد های بلند انزجار شدید خود را نسبت به بی رحمی رژیم اشغال گر قدس و تا دندان مسلح که رحم به کودکان مظلوم فلسطین نمی کنند و هدف گلوله های آتشین خود کرده اند.

نوجوانی در بین راهپیمایان تابلویی به دست داشت و در آن آمده است:«اسرائیل انگشت کوچک ما نیست»و این نشان دهنده میزان بالای درک و فهم نوجوانان گیلانی و ادامه دهنده راه شهیدان عزیزی همچون:«حسین فهمیده»است که امام راحل درباره اش،فرمودند:«رهبر ما آن طفل دوازده ساله‏اى است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم ما بزرگتر است، با نارنجک خود را زیر تانک دشمن انداخت و آن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید».

امام خمینی در اوج قدرت نظام ستم شاهی، افشاگر روابط پنهان رژیم شاه و اسرائیل بود و مقابله با خطر اسرائیل برای جهان اسلام را بسیار جدی و پیگیرانه دنبال می کرد.او اولین مرجع تقلید و پیشوای بزرگ مذهبی بود که مجوز حمایت از مبارزان فلسطینی از محل وجوهات شرعی و زکوات و صدقات را صادر نمود.

امام از همان آغاز وجهه اسلامی و بعد اعتقادی مبارزه با اسرائیل را کارسازترین روش برای بسیج ملت مظلوم فلسطین و جلب حمایت امت اسلام از آنان معرفی نمود و اتخاذ مشی های دیگری همچون تکیه بر قومیت عربی و نگرشهای ناسیو نالیستی و دیگر ایدئولوژیهای وارداتی و غیر اسلامی را انحراف در مسیر مبارزه برای آزادی قدس می دانست.

امام خمینی به دلیل آگاهی از مشکلات و معضلات درونی جهان اسلام از جمله ضعف و ناتوانی یا وابستگی بعضی از سران کشورهای اسلامی همواره بر آگاهی و شعور عمومی جهان اسلام منبعث از اصول اعتقادی و مشترکات ایمانی و فرهنگی امت و پرهیز از اختلافات فرقه ای تاکید می نمودند.

نگرش امام در باره فلسطین را در موارد زیر می توان برشمرد:

لزوم استفاده از حربه نفت علیه آمریکا و اسرائیل (صحیفه امام، جلد ۳، ص۲… )، بازیابی هویت اسلامی و بازگشت به اسلام (همان ، جلد ۱۳ ، ص ۸۹)، افشای مکرر نقشه اسرائیل بزرگ مبنی بر «اسرائیل مرزهای تو از نیل تا فرات است» و تاکید بر خطر توسعه طلبی اسرائیل، تفکیک یهود از صهیونیسم، اتحاد امت اسلام (همان، جلد۱۰، ص ۴۱۷ و ۴۱۸) و بهره گیری از فرصت ها و ظرفیت ها و قابلیت های جهان اسلام که اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس نمونه ای از این رویکرد آگاهانه امام خمینی است که مترتب بر اهداف زیر از نگاه آن امام همام بود.
کوتاه کردن دست غاصب اسرائیل و پشتیبانان او از سرزمین فلسطین
نقش تعیین کننده سر نوشت فلسطین
روز مقابله مستضعفین با مستکبرین
هشدار به ابرقدرت ها
روز احیای اسلام
بسیج عمومی اسلامی
تشکیل حزب مستضعفین
بیداری و آزادی از قید اسارت و بردگی شیاطین بزرگ و ابرقدرت ها
استفاده از ایمان و قدرت اسلام

به طور یقین روح ملکوتی امام راحل از راهپیمایی امروز گیلانیان و توصیه به پیامشان خطاب به ملت ایران و مسلمانان جهان که در «صحیفه امام، ج‏۱۴، ص: ۷۱»قید گردیده،شاد می باشد که فرموده اند:«پیام من به ملت بزرگ و توده‏هاى عظیم انسانها که پیروزى به دست پر برکت آنان تحقق یافت و آنان اسلام عزیز را در این قرن تجدید نمودند و همه مرهون خدمات ارزنده آنان هستیم این است که این اعجاز بزرگ قرن و این پیروزى بى‏نظیر و این جمهورى اسلامى محتاج به حفظ و نگهبانى است و آن هم نیز به دست تواناى شما که دست خداوند قادر با آن است حاصل مى‏شود».

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :