کاشف اسرار-در دوازدهم تیرماه جاری خبری با تیتر :«حراج تورهای ترکیه، حراج جان ایرانیان است»،به نقل از یکی مردم رشت در مجلس شورای اسلامی،در  پایگاه خبری و تحلیلی«شاهد شمال»به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی : «غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی»،منتشر شد.

photo_2016-07-11_21-59-33

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،غلام علی جعفر زاده ایمن آبادی با انتقاد به حراج تورهای ترکیه بعد از حمله‌های تروریستی چند روز پیش در فرودگاه آتاتورک استانبول، گفت: «جای تأسف است که با وجود آنکه یک ایرانی در فرودگاه ترکیه کشته شده اما آژانس‌های ایرانی نه تنها تورهای ترکیه را تعطیل نکرده بلکه تورهای این کشور را به حراج گذشته‌اند».

photo_2016-07-12_00-19-45

 

photo_2016-07-11_21-59-43

وی خاطر نشان کرد:«تخیف و در نظر گرفتن تسهیلات برای مسافران ایرانی به مقصد ترکیه بدین معناست که همه تلاش کنیم تا مبادا به صنعت گردشگری این کشور خللی وارد شود؛ درحالی که اگر عرق ملی وجود داشته باشد می‌توان از این فرصت برای جذب گردشگران سراسر دنیا که قصد سفر به ترکیه را داشتند، به ایران و تماشای جاذبه‌های آن فراهم کرد».

سخنان این مقام سیاسی در به کار بردن واژه«حراج»که با توجه به مطالعه مطالب بیان شده در این خبر،هدف آن تخفیف و در نظر گرفتن تسهیلات برای مسافران ایرانی،با تعریف واژه حقوقی آن بسیار متضاد بوده و  بیان کردن این گونه ،واژه ها که در عرف به کار می رود،از سوی یک قانون گذار،تعجب برانگیز است؟؟؟؟!!!!

حراج در حقوق عبارت از بیعی است که با صدور اطلاعیه برای اطلاع مردم در معرض فروش قرار می‌گیرد تا اینکه به آخرین قیمت پیشنهادی فروخته شود. به عبارت دیگر به در معرض فروش گذاشتن کالایی در میان جمع به نحوی که هر کسی که بهای بیشتر بدهد به او بفروشند، حراج می‌گویند.

از سوئی دیگر،در سال ۱۳۳۴ قانون شهرداری به تصویب رسیده است که در این قانون از حراج نام برده نشده است. اما در آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران مصوب ۱۷/۹/۱۳۴۴ مجلس شورای ملی، در فصل پنجم از حراج با عنوان مزایده در ماده ۱۴ نام برده شده است.

لغت نامه دهخدا،نیز،واژه«حراج کردن»را این گونه تعریف کرده است:«حراج کردن . [ ح َ ک َ دَ ] (مص مرکب ) عرضه کردن رخت و کالا و متاع تا هر کس گران ترخرد بدو فروشند. (ناظم الأطباء). بمزایده گذاردن».

امام خامنه ای: افراد، مسئولین، خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخگو باشند و پاسخ بدهند و تبیین کنند. خیلی از اوقات اگر چنانچه یک انتقادی به کسی بشود، این فرصتی است برای او که بتواند ذهن ها را روشن کند، تبیین کنند، حقیقت را بیان کنند؛ خیلی چیز خوبی است.۱۳۸۸/۰۳/۲۹

در کنار این، نظام پاسخگویی را برای خودتان متحتم بدانید. واقعا وزیر در حوزه‌ی کار خودش، مدیران وزارتی در حوزه‌ی کار خودشان، معاونان هر کدام در حوزه‌ی کار خودشان پاسخگو باشند. یعنی هم در برابر خطایی که انجام می‌گیرد، واقعا پاسخگو باشند؛ هم در برابر کار لازمی که باید انجام می‌گرفته و انجام نمی‌گیرد، پاسخگو باشند.

پایان پیام

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :