کاشف اسرار- مدیرعامل موسسه غیر تجاری شفاف خبر دیلم به اظهارات اخیر  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان مبنی بر تعامل داشتن استاندار با رسانه های منتقد،واکنش داد.

خلیل اخوان اصغری در گفتگو با پایگاه خبری و تحلیلی کاشف اسرار،اظهار کرد :موسسه غیر تجاری شفاف خبر دیلم در مرداد ماه سال گذشته در اداره ثبت شرکتها  موسسات غیر تجاری رشت تاسیس  شده و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از روند تشکیل این شخصیت حقوقی اطلاع دارند.

وی  خاطر نشان کرد: از جمله اهداف تاسیس این موسسه؛ انتشار نشریه مکتوب ،تاسیس و راه اندازی سایت اطلاع رسانی و خبری و پایگاه خبری و خبرگزاری داخلی بوده و به الحمدالله ،مجوز نشریه مکتوب اخذ گردیده و در حال فعالیت می باشد و سیر اخذ پایگاه در حال مراحل نهایی است.

مدیر مسئول هفته نامه کاشف الحقایق در رابطه با اظهارات مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان مبنی بر تعامل استاندار با رسانه های منتقد،تصریح کرد:تاکنون «کاشف الحقایق»؛ از حق قانونی خویش در راستای عملکرد نماینده عالی دولت در استان استفاده نکرده،لکن تاکنون به هیچ یک از نشست های استانداری از سوی روابط عمومی استانداری؛دعوتی به عمل نیامده است.

اخوان اصغری،اذعان کرد:طبق ماده ۵ قانون مطبوعات؛کسب و انتشار اخبار داخلی و خارجی که به منظور افزایش آگاهی عمومی و حفظ مصالح جامعه باشد با رعایت این قانون حق قانونی‌مطبوعات است.

وی تاکید کرد:طبق تبصره این ماده قانونی؛متخلف از مواد (۴) و (۵) به شرط داشتن شاکی به حکم دادگاه به انفصال خدمت از شش ماه تا دو سال و در صورت تکرار به انفصال دائم از‌خدمات دولتی محکوم خواهد شد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :