کاشف اسرار- مرحله اول اجرای طرح تخصیص سهمیه سوخت بر اساس پیمایش ناوگان حمل کالا  و نیز حمل و نقل جاده ای مسافر کشور از خرداد ماه سال گذشته آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار، مرحله نخست این طرح بر اساس اسناد حمل شامل بارنامه و صورت وضعیت یا CMR بارنامه بین‌المللی برای ناوگان ترانزیت کالا  اجرا شده و مرحله دوم طرح از اول مهرماه ۹۵ آغاز می‌شود.

بر این اساس میزان سوخت برای همه ناوگان اعم از درون‌شهری و برون‌شهری و تردد براساس سامانه موقعیت‌ یاب جغرافیایی (GPS) نصب شده بر روی تمامی ناوگان حمل و نقلی محاسبه می‌شود.

هدف از اجرای طرح تخصیص سوخت ناوگان عمومی کشور براساس پیمایش، توزیع عادلانه سوخت، جلوگیری از خروج سوخت از حوزه حمل‌ونقل و و انتظام بیشتر این حوزه بوده است.

مدیر کل دفتر حمل و نقل کالا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور،در خرداد ماه سال گذشته در نامه ای به مدیران کل حمل و نقل و پایانه های استان های سراسر ایران؛مواردی را جهت اطلاع رسانی به رانندگان حرفه ای اعلام کرد.

غلام حسین دغاغله در بخشی از این نامه آورده است: از اول تیرماه سال جاری سهمیه سوخت بر اساس یکی از روش های ذیل تخصیص می یابد:الف- سهمیه ماهیانه پایه(برای خودروهای درون شهری و خودروهای کم فعالیت برون شهری)-ب:سهمیه بر اساس اسناد حمل و نقل(بارنامه،صورت وضعیت وCMR

وی تاکید کرده است بر ای دریافت سهمیه بر اساس اسناد حمل و نقل به نکات ذیل باید توجه بشود:راننده می بایست اطلاعات مندرج در بارنامه،صورت وضعیت و سی ام آر خود را به دقت کنترل نمایند،بالاخص(مبدا،مقصد،،پلاک و کارت هوشمند)-بروز رسانی اطلاع رسانی شماره تلفن همراه در سامانه کارت هوشمند ناوگان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در صورت لزوم و بروز رسانی اطلاعات کارت خودرو در سامانه کارت هوشمند بالاخصVIN

photo_2016-07-19_00-38-44photo_2016-07-19_00-41-10متاسفانه علی رغم گذشت بیش از یک سال از صدور این نامه ها و اجرای طرح تخصیص سهمیه سوخت بر اساس پیمایش ،قاچاق گازوئیل هم چنان ادامه دارد و مدیر مسئول در جریان سفر ماه جاری به کشور ارمنستان شاهد سوخت گیری گازوئیل در نزدیکی مرز نوردوز و فروش آن در راه ایروان بود،که عکسی از آن منتشر می شود.

انتظار می رود مسئولین مربوطه در کشور که همچنان تلاش بر عدم ورود کالاهای غیر مجاز از کشور ارمنستان ؛همچون مشروبات الکلی ،شکلات های الکلی و نیز فرآورده های گوشتی خام و سوسیس  و کالباس دارند،از خروج غیر مجاز گازوئیل به خارج از کشور جلوگیری به عمل آید،تا سبب سود هنگفت سود جویان و هم چنین اتلاف وقت مسافران به وجود نیاید.

گفتنی است اتوبوس مذکور توسط یکی از آژانس های مسافرتی و گردشگری از مبداء رشت به تهران عزیمت کرده است.

پایان پیام

photo_2016-07-19_00-48-20

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :