کاشف اسرار-معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان از اجرای ۶۲۴ طرح اشتغالزایی با هزینه ۸۸ میلیارد و ۶۱۵ میلیون ریال توسط مددجویان تحت پوشش این استان  در ۴ ماهه نخست سالجاری خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار ،حبیب اله رضادوست در جلسه کمیته امداد گیلان  با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی خانواده ها با محوریت اشتغالزایی ،اظهار کرد : توانمندسازی مددجویان و خانواده های محروم با شناسایی استعدادهای آنها و ارائه آموزش های لازم در این زمینه صورت می گیرد.

وی در خصوص آموزش خانواده ها،خاطر نشان کرد: در ۴ ماهه امسال ۷۵۰ نفر از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند شده اند که ۲۳۰ نفر در حوزه حرفه آموزی ، ۳۰۰ نفر مهارت آموزی ، ۲۰۰ نفر آموزش پایدارسازی و توسعه طرح و ۲۰ نفر هم در زمینه کاریابی بوده است.

این مسئول،تصریح کرد : این مبالغ از منابع صندوق اشتغال نیازمندان و اعتبارات قرض الحسنه بانکی به مددجویان پرداخت شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان ،همچنین کیفی سازی ، متنوع سازی مشاغل و نظارت بر فرآیند اجرای طرح های اشتغال مددجویان را از اولویت های این نهاد برشمرد و گفت: تسهیلات اعطاء شده به مددجویان در زمینه های کشاورزی ، صنعت ، دامپروری ، شیلات ، خدمات و صنایع دستی بوده است.

رضا دوست ،متذکر شد:  طی سال گذشته ۴ هزار و ۹۲ مورد طرح اشتغالزایی با مبلغ ۶۱۵ میلیارد و ۴۰۷ میلیون ریال از سوی مددجویان گیلانی به اجرا درآمده است .

به گفته وی،۷ هزار و ۳۶۷ نفر نیز از آموزش های فنی و حرفه ای برخوردار شدند و ۳ هزار و ۵۰۰ نفر هم به خودکفایی دست پیدا کردند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :