کاشف اسرار-مدیر کل کمیته امداد از بالا بودن تعداد مددجویان این نهاد امدادگر در استان خبر داد و اذعان کرد: در حال حاضر ۵ دهک ثروتمند جامعه سهمی در امور فقرا و نیازمندان ندارند .

به گزارش کاشف اسرار،علیرضا محمدی در نشست دوسالانه ائمه جمعه و جماعات گیلان که با حضور نماینده ولی فقیه  و نیز استاندار در اردوگاه شهیدمطهری چابکسر برگزار شد،یکی  از وظایف اصلی این نهاد را شناسایی نیازهای مادی و معنوی نیازمندان و فقرا در ابعاد مختلف عنوان کرد که بر اساس نیازهای اولویت بندی شده در جامعه مددجویان و به یاری مددکاران  انجام می شود .

وی کنترل فقر و کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از آن از جمله وظایف ذاتی کمیته امداد دانست و  اظهار کرد: ما امروز اطلاعات بسیار دقیقی از تنوع نیازهای جامعه مددجویی داریم که باید با بهره گیری از همه ی ظرفیت های مدیریتی و اجرایی استان و با استمداد از دستگاههای اجرایی دخیل در امور نیازمندان برای آنها چاره اندیشی و تدبیر  کنیم.

این مسئول با اشاره به بالابودن تعداد مددجویان درا گیلان،خاطر نشان کرد: از کل جمعیت ۱۱۵ هزارو پانصد خانوار فعلی تحت حمایت این نهاد تعداد ۶۲  هزار نفر سالمند هستند که این میزان تعداد افراد نشان می دهد نرخ سن استان پیر و سنوات عمر از شاخص معقولی برخورداراست .

محمدی ،متذکر شد: تعداد هزار و ۵۰۰ خانوار بیمار صعب العلاج ، هزار و۲۰۰خانوار زندانی ، ۴۶ هزار نفر زن فوت سرپرست ، ۴ هزار و۸۰۰ فرزند یتیم ،۱۰ هزار دانش آموز و ۳ هزار و۵۰۰ دانشجو ، ۱۳ هزار دختر در شرف ازدواج و  ۲ هزار و ۳۵۰نوعروس فاقد جهیزیه و ارقامی از این دست در صورتی تحت حمایت هستند و از مزایای این نهاد بهره می شوند که ۷۵ در صد اعتبارات این نهاد دولتی و تنها قریب ۲۵ درصد آن از محل کمکهای مردمی است .

وی تصریح کرد:  رویکرد جدید و براساس سیاست های حمایتی این نهاد منبعث از تاکیدات  مقام معظم رهبری می باید ماهیتا به صورت خودگران واز کمکهای مردم و خیرین و نیکوکاران با حمایت دستگاههای اجرایی و سازمانها تامین و اداره گردد

مدیر کل کمیته گیلان ،اذعان کرد: در حال حاضر اکثریت حامیان فعلی کمیته امداد گیلان از بین اقشار متوسط جامعه هستند و ۵ دهک ثروتمند جامعه سهمی در امور فقرا و نیازمندان ندارند.

محمدی در پایان ابراز امیدواری کرد که با مشارکت همگانی شاهد کاهش فقر و به دنبال آن کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه اسلامی باشیم.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :