کاشف اسرار- “انوش برزیگر”_دارنده مدرک تحصیلی “دکترای فوق تخصصی بالینی” در رشته “بیماری های قلب و عروق” و با مرتبه علمی “استاد” در دی ماه ۱۳۹۲ و با حکم وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی ؛عهده دار سمت”سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان و پس از کذشت مدتی ،”رئیس” این دستگاه دولتی شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،انوش برزیگر متولد ۱۳۲۶ شمسی در منطقه تاریخی کسماء، میانده شهرستان صومعه سرا استان گیلان،در سال ۱۳۶۵ با مرتبه استادیاری به استخدام دانشگاه علوم پزشکی گیلان درآمد.

وی پس از ۸ سال فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی از سال ۱۳۶۵ با امتیاز بالا و تشویق وزیر وقت به ترتیب به مرتبه علمی ‌دانشیاری و استادی ارتقاء پیدا کرد.

انوش برزیگر” اسفند ماه سال گذشته از سمت رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عزل و به جای او”شاهرخ یوسف زاده چابک“جایگزین شد.

“انوش برزیگر”پس از عزل ،شانس و اقبال دوباره به سراغ او آمد و در فروردین ماه امسال با حکم “محمد باقر نوبخت حقیقی”به سمت “مشاور امور پزشکی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور”منصوب شد.

با گذشت چندین ماه،دوباره اقبال به “انوش برزیگر”روی آورد و از سوی “علی نوبخت حقیقی”که برای اولین بار به عنوان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی راه یافته و سمت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان انتخاب گردیده،عهده دار  مشاور رییس این کمیسیون شده است.

“انوش برزیگر” در سال ۱۳۸۲ نسبت به تاسیس شرکت با مسوولیت محدود”امید سلامت”در تهران اقدام و به عنوان “عضو هیئت مدیره برای مدت نامحدود”، انتخاب شد.(اینجا را بخوانید)

انوش برزیگر در سال ۸۶ و برابر نامه اداره کل تعاون گیلان و در اداره ثبت رشت نسبت به تاسیس شرکت تعاونی”بهداشتی و درمانی بزرگ مهر برزیگر گیلانی“اقدام و به سمت رئیس هیات مدیره و به مدت سه سال انتخاب می شود،ضمن اینکه برخی از اعضای هیئت مدیره،دارای نام خانوادگی”برزیگر”هستند.(اینجا را بخوانید)

“انوش برزیگر” در سال ۹۲ و به اتفاق شاهرخ یوسف زاده چابک(رئیس فعلی دانشگاه علوم شکی گیلان و رئیس اسبق بیمارستان پورسینا رشت)،سید رکن الدین موسوی آزاد و شهاب هدا،به سمت عضو اصلی هیات مدیره شرکت “درمانی رفاهی آمارد شمال منطقه آزاد انزلی سهامی خاص به شماره ثبت ۲۰۲۷ به مدت سه سال در می آیند.

از جمله سمتهای انوش برزیگر می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

سمت‌ها:

–       عضویت در فرهنگستان علوم پزشکی به عنوان مشاور و عضو گروه بالینی

–       عضویت در برد و پره برد و عضو هیئت ممیزه وزارت بهداشت و درمان پزشکی کشور

–       عضو سیاست گذاری بیماری‌های قلب و عروق ایران

–       عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان

–       مدیر گروه و رئیس بیمارستان قلب دکتر حشمت رشت در چندین دوره

–       نایب رئیس عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور(در چند دوره)

–        عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور (در چند دوره )

–       عضو و نایب رئیس جامعه متخصصین داخلی ایران (در چند دوره)

–       عضو هیئت مدیره نظام پزشکی و رئیس چند دوره شورای هماهنگی نظام پزشکی استان گیلان

–       رییس و عضو هیات مدیره و عضو هیات امناء آسایشگاه سالمندان با حدود ۶۰۰ نفر مدد جو(خیریه)

در پایان متذکر می شویم؛احکام برادران “نوبخت حقیقی”حاکی از شایستگی و تجارب  ارزنده دکتر”انوش برزیگر”در طی سالیان متمادی است.

اصل یکصد و چهل و یکم  قانون اساسی:

رئیس جمهور, معاونان رئیس جمهور, وزیران و کارمندان دولت نمی توانند بیش از یک شغل دولتی داشته باشند و داشتن هر نوع شغل دیگر در موسساتی که تمام یا قسمتی از سرمایه آن متعلق به دولت یا موسسات عمومی است و نمایندگی مجلس شورای اسلامی و وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی و نیز ریاست و مدیریت عامل یاعضویت در هیات مدیره انواع مختلف شرکت های خصوصی, جز شرکت های تعاونی ادارات و موسسات برای آنان ممنوع است.

سمت های آموزشی در دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی از این حکم مستثنی است.

پایان پیام

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :