کاشف اسرار-یکی از اشخاص که در دولت گذشته متصدی سمت دولتی در پست های معاونت و مشاوره یکی از مدیران حرفه ای را بر عهده داشت،در اواخر تابستان ۹۲ از یکی اصحاب رسانه که دارای ارتباط صمیمانه ای با خواهر زاده رئیس دولت اصلاحات می باشد،منت می کرد تا او را به سرپرستی مدیریتی حرفه ای بگمارند.

این شخص میان سال به این فعال رسانه ای حتی برای رسیدن به مقصود خویش،پیشنهاد و تاکید بر اعطای مشاور ه مطبوعاتی و رسانه ای  حویش پس از تصدی پست جدید را داد،لکن به جای تقدیر،با ارائه شکایت به محاکم،جواب محبت های این فعال فرهنگی را به خوبی پس داد.

این مدیر، همان مدیری که هر چند با ژست روشن فکرانه خود را فردی رسانه ای و دارای سوابق خبرنگاری معرفی می کند اما با ثبت چندین فقره شکایت از خبرنگاران آزاد و مستقل و..، رکورددار شکایت از خبرنگاران و …است!

انتظار می رود مقام عالی ارشد و سیاسی در این ایالت،این موارد را مد نظر قرار داشته باشند و بدانند این گونه افراد که ژست روشن فکرانه به خود می گیرند،در برابرکسانی که نسبت به عملکرد خود منتقد با دلیل  و مدرک می باشند هیچگونه توجهی ندارند و در نشست های خبری از آنان تجلیل به عمل نمی آورند.

ماده ۵ قانون مطبوعات،تاکید دارد:

ماده ۵ – کسب و انتشار اخبار داخلی و خارجی که به منظور افزایش آگاهی عمومی و حفظ مصالح جامعه باشد با رعایت این قانون حق قانونی‌مطبوعات است.

‌تبصره ١ – متخلف از مواد (۴) و (۵) به شرط داشتن شاکی به حکم دادگاه به انفصال خدمت از شش ماه تا دو سال و در صورت تکرار به انفصال دائم از‌خدمات دولتی محکوم خواهد شد. (٣٠/٠١/١٣٧٩)

 

این پیام را با سخنان گهرباری از امیرالمومنین علی(ع)به پایان می رسانیم:

قَالَ عَبْدُ اللَّهِ بْنُ عَبَّاسِ رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُ دَخَلْتُ عَلَى أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ ( علیه‏السلام  )بِذِی قَارٍ وَ هُوَ یَخْصِفُ نَعْلَهُ  فَقَالَ لِی مَا قِیمَهُ هَذَا النَّعْلِ فَقُلْتُ لَا قِیمَهَ لَهَا فَقَالَ ( علیه‏السلام  )وَ اللَّهِ لَهِیَ أَحَبُّ إِلَیَّ مِنْ إِمْرَتِکُمْ إِلَّا أَنْ أُقِیمَ حَقّاً أَوْ أَدْفَعَ بَاطِلًا (خطبه ۳۳ نهج البلاغه) عبد الله بن عباس مى‏گوید در «ذى قار» به امیر المؤمنین (علیه السلام) وارد شدم او مشغول پینه زدن نعلین خود بود. از من سؤال کرد قیمت این نعلین چقدر است عرض کردم قیمتى ندارد. فرمود: به خدا سوگند این کفش نزد من از فرمانروایى بر شما محبوبتر است مگر آنکه حقّى را بر پا سازم یا باطلى را بر اندازم .

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :