کاشف اسرار-۴ متخلف به دلیل مشارکت در صید غیرمجاز دوازده قطعه قزل آلای خال قرمز در مناطق حفاظت شده رودسر ، هریک به پرداخت هیجده میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت جمهوری اسلامی ایران محکوم شدند .

به گزارش کاشف اسرار، صید قزل آلای خال قرمز  به استناد بند الف ماده ۱۲ قانون شکار و صید و ماده ۶۸۰ قانون مجازات اسلامی جرم محسوب شده و متخلفین علاوه بر پرداخت جریمه پنج میلیون ریالی به ازای صید هر  قطعه از این ماهی به سه ماه  تا یک سال حبس  نیز محکوم خواهند شد .
تاکنون مواجهه مامورین با متخلفین صید  این ماهی حاکی از عدم آگاهی برخی از آنها نسبت به کیفر این جرم بوده  که اداره کل حفاظت محیط زیست  گیلان ضمن هشدار جدی به صیادان دام گذار و صید با قلاب اعلام می نماید که برخورد مامورین یگان حفاظت محیط زیست گیلان با  متخلفین ، جدی و بدون اغماض خواهد بود .
قزل آلای خال قرمز از خانواده آزاد ماهیان و ساکن آب های شیرین جهان است  که مهاجرتشان به واسطه موانع ایجاد شده در مسیر رودخانه های منتهی به دریای خزر ، گاه دچار وقفه های جدی شده و به همین واسطه ، گروهی از این ماهیان  ساکن دائمی رودخانه ها شده و علاوه بر زاد و ولد ،  مراحل رشد را نیز در این رودخانه ها  طی می کنند .
متاسفانه این گونه به دلیل شرایط خاص زیستی قابل پرورش نیست و از دست انسان غذا نمی گیرد .
پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :