کاشف اسرار- طی روزهای گذشته یکی از رسانه های گیلان با انتشار خبری نسبت به نقد مراسم تجلیل از خبرنگاران این استان توسط شهرداری رشت،پرداخته است.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،این رسانه در بخشی از گزارش خویش به موضوع تحویل کارت هدیه بانکی شهرداری رشت به خبرنگاران در پایان این مراسم و بعد از ساعتی متوجه خالی بودن از مبلغ و گویا شارژ آن بعدآ انجام خواهد شد،پرداخته است.

با پذیرش کارت هدیه خالی از پول که  طی سالیان گذشته مسبوق به سابقه بوده،ولی نباید از دایره انصاف عبور کرد و تجلیل از خبرنگاران توسط شهرداری رشت را زیر سئوال برد.

هم چنین  این نکته را نباید از یاد برد این نهاد در شب عید امسال از خبرنگاران نجلیل کرد،به هر حال طبق ضرب المثل قدیمی که می گوید:”گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی”،چند روز تاخیر که گلایه ای ندارد،چون چند ماه صبر شده،این چند روز هم صبر شود.

تجلیل از خبرنگاران توسط شهرداری رشت در حالی می باشد؛به طور مثال مدیر یکی از دستگاههای اجرائی سبز گیلان به اتفاق جمعی از معاونین و مدیران ستادی فقط به دیدار با مدیرکل  سازمان صداو سیمای مرکز استان بسنده کرده و از جامعه خبری آن با اهداء لوح تقدیر نموده ولی از تجلیل خبرنگاران رسانه های مکتوب و الکترونیک فعال در این حوزه خودداری کرده است.

یا دستگاهی دیگر وقتی خبرنگاران در نشست خبری آن شرکت کرده اند،به فعالین این عرصه پرخطر با پذیرایی نهار و اهدای پاور بانک موبایل از زحمات آنان تقدیر به عمل آورده ،دستگاهی که به نشریات مکتوب احتمال دارد مزایده و مناقصه در طول سال بدهد ولی رسانه های الکترونیک از دریافت این گونه آگهی ها محرومند؟!

اخبار دریافتی حاکی از  این می باشد یکی از اشخاص حقوقی که دارای سابقه موروثی در این سمت  طی یکی از دهه های گذشته بوده به برخی از اصحاب رسانه لیوان و پیش دستی اهدا کرده که صحت یا سقم آن در دست بررسی است.

از سوئی دیگر یکی دیگر از اشخاص حقوقی که به مناسبت روز خبرنگار در حال تامین اعتبار برای تجلیل از خبرنگاران بوده،به یک باره تعدادی از خبرنگاران تجلیل به عمل آورده و تاکیدات مشاور و وعده اش به برخی از اصحاب رسانه مبنی بر تجلیل از آنان در نشست برگزار شده ،خبری نیست؟!

هم چنین دستگاهی به خبرنگاران لوح تقدیر ،پاک کن و….اهدا کرده و از تحویل کارت هدیه که مورد انتظار هم نیست،خبری نبوده،یا دستگاهها و نهادهایی که از همه خبرنگار فعال آن حوزه دعوت به عمل نیاورده اند و به بوته فراموشی سپرداه اند!از جمله همان مدیری که دست به شکایت خوبی دارد!

به راستی تجلیل مناسب شهرداری رشت و برخی از دستگاههای اجرائی گیلان از اصحاب رسانه استان شایسته تقدیر نیست و نباید دست مریزاد گفت؟!

لازم به ذکر می باشد؛استاندار گیلان برای دومین سال متوالی  و در مرداد ماه امسال در نامه‌ای به فرمانداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی و شهرداران سراسر استان از آنان خواسته است به مناسبت روز خبرنگار به نحو شایسته از تلاشگران عرصه‌ خبر و اطلاع رسانی قدردانی کنند.

محمد علی نجفی “در این نامه تأکید کرد: شایسته است باتوجه به نزدیک شدن روز خبرنگار ترتیبی اتخاذ شود تا به پاس قدردانی از زحمات بی‌شائبه این عزیزان از خبرنگاران فعال در حوزه‌ آن مدیریت به نحو مطلوب تقدیر شود.

،در پایان سئوال می شود چه تعداد از مدیران به این خواسته استاندار گیلان عمل کرده اند ؟

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :