کاشف اسرار- مدیر عامل  برق منطقه ای گیلان از عدم بهره مندی همکاران قرار داد کار معین این شرکت که بیش از ۱۲ تا ۱۳ سال از بعضی از امکانات  بهره مند نبودند خبر داد و تاکید کرد:این پرسنل برای  اولین بار از سال گذشته  مانند  سایر همکاران از هزینه های  سفر ، ارزاق ماه مبارک رمضان  و پاداش های دیگر بهره مند شدند.

به گزارش کاشف اسرار،عظیم بلیل آبادی در نشست بررسی مسایل و مشکلات بازنشستگان صنعت برق گیلان که با حضور غلام علی جعفرزاده ایمن آبادی” نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی” و جمعی از بازنشستگان،در محل کانون برگزار شد،حمایت از بازنشستگان را ضروری دانست.

وی ضمن تقدیر و تشکر از حضور نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و با تاکید بر لزوم توجه به بازنشستگان خاطر نشان کرد:  این عزیزان سالیان سال در شرکت سهامی برق منطقه ای  گیلان زحمت کشیدند و باید قدردان تلاش های آنان باشیم.

به گفته این مسئول،حسب قوانین و مقررات با همه توان در خدمت بازنشستگان هستیم، چون آنان به حمایت و توجه  ویژه نیاز دارند.

بلبل آبادی  به رویکردجدید برق منطقه ای گیلان اشاره کرد و افزود: در یک سال  اخیر  که در خدمت عزیزان  هستیم همه همکاران شاهد تحول رویکرد شرکت در این مقوله هستند.

وی از عدم بهره مندی همکاران قرار داد کار معین این شرکت که بیش از ۱۲ تا ۱۳ سال از بعضی از امکانات  بهره مند نبودند خبر داد و تاکید کرد:این پرسنل برای  اولین بار از سال گذشته  مانند  سایر همکاران از هزینه های  سفر ، ارزاق ماه مبارک رمضان  و پاداش های دیگر بهره مند شدند.

کوتاهی  و کم کاری نداریم

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان در پایان ،تصریح کرد :  حسب  مقررات  و ضوابط  ، هیچگونه  کم کاری  و کوتاهی  دراین  دوره  وجود ندارد و در مباحث مطروحه بازنشستگان  از جمله  دندانپزشکی ، چشم پزشکی و تحت پوشش  قرار دادن آنها در بیمه تکمیلی همانند شاغلین انشاء الله با استفاده و کمک گرفتن از قوانین و مقررات، مشکلات  آنان را برطرف  خواهیم کرد.

نماینده بازنشستگان  صنعت برق گیلان هم طی سخنانی  از حضور مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان و نماینده مردم رشت  در مجلس  شورای  اسلامی  در جمع بازنشستگان تشکر و قدر دانی کرد و افزود : ۵۸۰ نفر از بازنشستگان  برق گیلان خواستار توجه و رسیدگی به مشکلات خود هستند.

بلا سعیدی اضافه کرد: مشکلات بازنشستگان  برق منطقه ای گیلان در هنگام بازنشستگی ، بدون شناخت از وضعیت کاری  همکاران  از نظام  رتبه ای  به نظام پایه  و گروه  اعمال  شد و مشکلاتی را به وجود آورد.

اختلاف بسیار زیاد

وی یادآور شد : در زمان اشتغال به عنوان کارکنان خدمات کشوری ۵/۸ درصد حق بیمه  از حقوق  ما کم شد ولی  از همه همکاران  تحت پوشش  تامین اجتماعی ۷ درصد کم می شد.

این بازنشسته با تاکید بر این که در زمان  بازنشستگی  میزان  دریافتی  های  این  دو گروه  اختلاف  فاخشی دارد، آن گاه  به نمونه ای بارز از این موارد اشاره کرد .

به گفته بلا سعیدی،۲ نفر از همکاران اپراتور که یکی  ازآنها هم اکنون  در جلسه  حضور دارند هر دو نفر  در یک پست با هم  کار  می کردند اما یکی  تامین  اجتماعی  و دیگری تحت پوشش  خدمات  کشوری  بود ،

وی اذعان کرد: متاسفانه خدمات کشوری هم اکنون ۲/۱ حتی ۳/۱ تامین اجتماعی حقوق و مزایای  بازنشستگی  منظور شده است  و میزان اختلاف  دریافتی ها بسیار زیاد و جای  تامل دارد.

این نماینده بازنشستگان صنعت برق منطقه ای گیلان  در بخشی  دیگر  از سخنان  خود خواستار  حمایت  از مدیر عامل  شرکت  سهامی برق منطقه ای گیلان شد و گفت : در اخذ مجوزهای  لازم برای پرداخت های جزئی از  مدیر عامل  برق گیلان حمایت شود تا بازنشستگان  صنعت  برق گیلان نیز بتوانند از مزایای  مناسبت  های ویژه  مانند  روز صنعت برق – روز پدر – روز مادر- حق سفر و حق زن و … همانند کارکنان شاغل بهره  مند شوند .

سماکچی یکی دیگر از بازنشستگان  صنعت برق گیلان  با تاکید  بر خواسته های   به حق  بازنشستگان  با اشاره به قانون  خدمات  کشوری  گفت : قانون  خدمات  کشوری از سال  ۱۳۸۶ به تصویب  رسیده است.  اجرای  این قانون باعث می شود  که ۵۰ درصد  از مشکلات بازنشستگان  حل شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی  نیز طی سخنانی در جمع  بازنشستگان  صنعت برق گیلان گفت : بازنشستگان سرمایه های  کشور  هستند و همه ما  وظیفه داریم  که در کاهش  مشکلات مردم  از جمله بازنشستگان  تلاش  کنیم.

غلام علی جعفر زاده ایمن آبادی، مدیر عامل برق گیلان را دلسوز و توانمند  و عاشق خدمت به مردم خواند و گفت : مهندس بلبل آبادی  دلسوز تر از من است و هر جا که نیاز باشد  برای خدمت  به مردم اقدام خواهد کرد.

وی افزود: در ارائه  خدمات  به مردم  و بازنشستگان  هر زمان  مشکلی  داشته باشند به عنوان  نماینده  مردم رشت در مجلس شورای  اسلامی برای رفع مشکلات کمک خواهم کرد.

 وی در بخشی  دیگر از سخنان  خود خطاب  به بازنشستگان  صنعت برق گیلان  گفت : تغییر وضعیت  حقوقی و نظام حقوقی  باعث  خسران  شما  شده است  لذا برای  پیگیری و اخذ  نتایج لازم باید ۲ اقدام اساسی  انجام  دهید که  همه موارد مطروحه به صورت  فنی و حقوقی  با مستندات  لازم مکتوب  و هم چنین؛ مجموعه اقدامات و پیگیریها اعم از مکاتبات و مصوبات  و احکام و نتایج  آنها به صورت مستند جمع آوری  شود.

این مقام سیاسی، اضافه کرد : مجموعه خواسته های شما را به صورت  فنی و حقوقی همراه با مدارک مستند در کمیسیون مربوطه ارائه خواهم داد و در نهایت در کوتاهترین زمان ممکن نتایج پیگیری و پاسخ های مذکور را ارائه خواهم داد و انشاء الله مشکلات کاهش پیدا می کند.

رئیس  هیات مدیره و مدیر عامل  کانون بازنشستگان  صنعت برق گیلان  هم طی سخنانی با تاکید بر رفع مشکلات  و تحقق  خواسته های به حق  بازنشستگان  از حضور  گرم و صمیمی  مهندس بلبل آبادی مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان و مهندس جعفر زاده نماینده مردم رشت در مجلس  شورای   اسلامی در جمع  بازنشستگان  تشکر و قدردانی  کرد.

علی محمدی، افزود : مهندس بلبل آبادی  مدیر عامل شرکت  سهامی برق منطقه ای گیلان  با اقدامات  اساسی و مفید خود  بارقه  امیدی در  کارکنان  شاغل و بازنشستگان  به وجود آورده است.

وی اضافه کرد :  مهندس جعفر زاده  نماینده مردم رشت در مجلس  شورای اسلامی  نیز با حضور  در بین  مردم و بررسی  مسایل  و مشکلات آنان  به عنوان  مرد عمل،  تلاش های  چشمگیری  داشته و دارد .

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :