کاشف اسرار– یک عضو شورای اسلامی شهر رشت از تاکیدات بسیاری برای احداث بوستانها و فضای سبز جهت رفاه و آسایش شهروندان به شهردار این شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،فرانک پیشگر در مراسم افتتاح هم زمان پارک های فرشتگان الغدیر و فرشتگان در منطقه ۴ رشت ،اظهار امیدواری کرد؛ شاهد افتتاح های دیگری از این دیت جهت رفاه و آسایش شهروندان عزیز در این منطقه و سایر نقاط شهر باشند.

وی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای احداث پارکها و فضای سبز در محلات مختلف شهر رشت با توجه به نیازهای ضروری شهروندان،خاطر نشان کرد: در برنامه ریزی های شهری،احداث بوستان ها و فضاهای سبز نقش حساس و تعیین کننده ای دارد و در این راستا برای احداث این فضاها، تاکیدات بسیاری به شهردار رشت شده است.

این فارغ النحصیل رشته محیط زیست،تصریح کرد: روند رو به رشد شهری نسبی و هم چنین ازدحام در شهرها سبب شده تا حدودی از فضاهای سبز و طبیعت به دور باشند و آن قسمت از رفاه و آسایش شهروندان که باید توسط این فضاها تامین بشود،کمی مغفول مانده است.

پیشگر با اعلام برنامه ریزی های صورت گرفته برای احداث پار ک های محله ای در نقاط مختلف شهر رشت،ااعتقاد دارد؛با احداث این اماکن در دسترس،شهروندان اوقات فراغت خود را به نحو مطلوب سپری می نمایند.

و ی ادامه داد: با احداث پارک های محله ای،دیگر نیاز نیست شهروندان برای رسیدن به فضاهای سبز و پارکهای دیگر از وسایل نقلیه شخصی و عمومی استفاده کنند و این امر سبب صرفه جویی جدی در کاهش هزینه ها،مصرف انرژی و آلودگی های زیست محیطی می شود.

این مسئول از دیگر اهداف احداث پارکها و فضاهای شبز در محلات رشت را ایجاد برقراری عدالت اجتماعی و توازن در برخورداری از امکانات و خدمات رفاهی برای کلیه شهروندان در نقاط مختلف این شهر برشمرد.

پیشگر،اذعان کرد:نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است افزایش بهره وری از فضاهای عمومی و هم چنین کیفیت زندگی شهروندان،به ما کمک می کند که در راستای پایداری اجتماعی اقدام بکنیم.

وی پایداری اجتماعی را از ارکان اصلی توسعه پایدار دانست و بیان کرد: امیدوار هستیم که شاهد افتتاح پارک های بیشتری در این منطقه و سایر نقاط شهر و فضاهای عمومی در شهر رشت باشیم تا شهروندان از این اماکن برای رفع خستگی،رسیدن به آرامش ،هم اندیشی و تعاملات خانوادگی و اجتماعی بهره ببرند.

این عضو شورای اسلامی شهر رشت در پایان از زحمات پرسنل شهرداری به ویژه پرسنل و مدیریت منطقه ۴ این شهر که  الحق و الانصاف زحمات خیلی زیادی را برای پاک سازی تالاب عینک به کمک سازمان های مردم نهاد رفتند و یک حرکت و اقدام بزرگ را ایجاد نمودند،تشکر ویژه کرد.

پایان پیام

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :