کاشف اسرار-مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان ،با تاکید بر این که دفاع مقدس محدود به نیروهای مسلح نیست،گفت:دفاع مقدس متعلق به همه اقشار ملت است

به گزارش کاشف اسرار ،رسول جلایی در همایش تشکلهای اجتماعی و اقتصاد مقاومتی کمیته امداد استان با تاکید بر اینکه دفاع مقدس محدود به نیروهای مسلح نیست، تصریح کرد: وقتی که با جنگ تحمیلی و هجمه شدید رژیم بعث عراق مواجه شدیم، آنچه که برجسته بود حضور تیم های کوچک و مردمی بود.

وی با بیان اینکه نیروی بسیج نمونه بارز تاثیرگذاری تشکل های مردمی است، خاطرنشان کرد: بسیج به خاطر حضور به موقع نیروهای مردمی هویت پیدا کرد.

این مسئول  با تاکید بر اینکه دفاع مقدس متعلق به همه اقشار ملت است ،تصریح کرد : دفاع مقدس توسط نهادهای مردمی شکل گرفت و امروز هم ارزش آن باید به واسطه این نهادها گسترش یابد و فضای جامعه را به سمت و سوی ارتقاء معنوی و فرهنگی پیش ببرد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری  گیلان نیز در ادامه با بیان اینکه شهیدان رجایی و باهنر اسوه کار، صداقت و مردمداری بودند، اظهار کرد: همایش تشکلهای اجتماعی و اقتصاد مقاومتی در راستای نهادینه کردن فرهنگ مردمی است و تقارن این نشست با هفته دولت را به فال نیک می گیریم.

جان احمد آقایی تصریح کرد: اگر نگاهی به تاریخ تحولات بشری در نظام اجتماعی داشته باشیم، می بینیم که بشر در ۲ حوزه مصون از آسیب نبوده و مدام در معرض تهدید بوده است. یکی در حوزه بیماری ها و امراض و دیگری در حوزه کج اندیشی ها که خروجی آن بزهکاری می باشد.

وی افزود: بعد از انقلاب صنعتی فرانسه میزان جرم و جنایت در اروپالا بالا رفت متخصین بررسی کردند و متوسل به نهاد های مردمی شدند، نهادهای مردمی تنها راه نجات انقلاب فرانسه بود.

این مسئول با بیان اینکه وجه تمایز انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های دنیا ویژگی مردمی بودن آن است، خاطرنشان کرد: مردم از ارکان اصلی نظام هستند و نقش کلیدی در تمامی امور اجتماعی دارند.

آقایی با اشاره به اینکه دنیای غرب از قرن ۱۸ از ظرفیت های مردمی در جهت مقابله با آسیب های استفاده کرده است، یادآور شد: اگر بخواهیم در همه حوزه ها موفق شویم، باید به نیروهای مردمی تکیه کنیم.

لازم به ذکر است در این همایش علاوه بر پرسش و پاسخ حاضرین ، مقرر شد هر یک از تشکلهای اجتماعی حاضر در همایش به قدر وسع و توان خود در تهیه و تامین سبد کالای تحصیلی دانش آموزان نیازمند با کمیته امداد امام خمینی (ره) همکاری کنند .

گفتنی است در حال حاضر ۱۰ هزار دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد گیلان هستند و هزینه تامین هر سبد کالای تحصیلی برای آنها ۱۵۰ هزار تومان برآورد شده است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :