کاشف اسرار-بعد از ظهر امروز صد و پنجاه وششمین جلسه شورای  اسلامی شهر رشت با هدف انتخاب رئیس و هیات رئیسه سال آخر این پارلمان شهری با حضور فرماندار شهرستان رشت،تمامی اعضای شورای شهر و تعدادی از اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،فرماندار رشت که قبل از شروع جلسه علنی شورای شهر رشت در دفتر رئیس شورا حضور داشت،در ساعت ۱۷٫۳۰دقیقه به همراه معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری و تعدادی از اعضاء وارد صحن شد و با اصحاب رسانه احوال پرسی  و جلسه با تلاوتی از آیات قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی شروع به کار کرد.

photo_2016-09-03_19-58-55

رئیس  اسبق شورای اسلامی شهر رشت در ابتدای شروع به کار جلسه  از تمامی شهروندان عزیز و گران قدر شهر رشت که از طریق اصحاب محترم رسانه پیگیر اتفاقات هیات رئیسه در سال چهارم هستند؛تشکر ویژه کرد.

محمد علی رفیعی نوده،در ادامه با تشکر ویژه از فرماندار رشت برای حضور در این جلسه ،اظهار کرد:بنده در جلسه چهارشنبه هفته گذشته با توجه به عدم حضور چند تن از اعضای شورای شهر رشت از فرماندار طی نامه ای مکتوب درخواست کردم که جلسه را به روز دیگری موکول کنند.

photo_2016-09-03_20-01-03

وی با اشاره به بزرگواری فرماندار رشت برای  پذیرش برگزاری جلسه انتخاب هیات رئیسه سال آخر شورای شهر رشت در روز جاری،خاطر نشان کرد:ریاست جلسه با فرماندار است .

فرماندار رشت در این جلسه طی سخنانی با تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه(س)با حضرت علی (ع)،اظهار کرداز جمع شدن اعضای شورای اسلامی شهر رشت بسیار متشکرم که انشاء الله بتوانند یک دوره کاری دیگری را در کلان شهر رشت آغاز نمایند.

سید عیسی مهدوی بهادر محله،با بیان آخرین سال فعالیت چهارمین دوره شورای شهر رشت،ابراز امیدواری کرد که اعضای این پارلمان شهری بتوانند کمافی السابق خدمات ارزنده ای را به شهرستان رشت ادامه بدهند و تصمیمات خوبی را اخذ و در مرحله اجرا بگذارند.

وی هم چنین به اصحاب گران قدر مطبوعات که در جلسه حضور داشتند و اخبار را انعکاس میدهند،ابراز تشکر و ارادت کرد و افزود:برگزاری انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهر رشت را در سال روز پیوند آسمانی بین دو معصوم  که حضرت فاطمه(س)و امام علی (ع)است را به فال نیک می گیریم.

این مسئول،شوراها را یکی از پایه های دموکراسی  و مردم سالاری دینی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ،دانست و تصریح کرد:عملکرد مثبت شورای شهر می تواند در تثبیت پایه های نظام بسیار مفید باشد و اعتماد عمومی مردم را به نظام بالا ببرد و یک واقعیت انکار ناپذیری به دلیل ارتباطی که به نمایندگی از مردم در پیبش برد اهداف نظام و خواسته ها و نیازهای واقعی  مردم دارد .

مهدوی بهادر محله،با اذعان بر این که شورای اسلامی شهر رشت می تواند یک پل ارتباطی را در تصمیم سازی در یک شرایط مشورتی به انجام برساند،از زحمات محمد علی رفیعی نوده در زمان ریاست  یک ساله پر کار شورا که به نحو مطلوب مدیریت شد،ابراز تشکر و قدردانی کرد.

رئیس اسبق شورای شهر رشت در ادامه جلسه از همکاران خویش به خاطر کمی و کاستی طی یک ساله گذشته عذرخواهی و ابراز امیدواری کرد که هر عزیزی در  سال چهارم و آخر ؛رئیس،نائب رئیس و اعضای هیات رئیسه  و هیات رئیسه کمیسیون ها خواهند شد،کما فی السابق بتوانند با عهد و پیمانی که با مردم عزیز می بندند،هم چنان در خدمت شهروندان باشند.

photo_2016-09-03_20-22-37

رفیعی نوده اولین دستور کار جلسه را انتخاب رئیس جدید شورای شهر رشت ذکر کرد و هم چون سال های قبل از اعضایی که تمایل کاندیدا شدن را داشتند درخواست کرد  به ترتیب از سمت چپ خود  اعلام کنند که با ابراز عدم تمایل فاطمه شیرزاد؛فرانک پیشگر ابراز تمایل خود را جهت تصدی این سمت اعلام کرد که یک باره تعدادی از اعضای شورای جلسه را ترک و آبستراکسیون صورت گرفت.

photo_2016-09-03_20-22-29

در این لحظه ؛به غیر از محمد علی رفیعی،مسعود کاظمی لیچایی،مجید رجبی ویسرودی،فرانک پیشگر،عباس صابر،فرهاد شوقی،محمد حسین کارگر نیا و محمود باقری خطیبانی؛بقیه اعضای شورای شهر جلسه را ترک کردند.

photo_2016-09-03_20-22-22

با گذشت مدت زمانی و عدم حضور  تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت،فرماندار شهرستان رشت لب به انتقاد گشود و طی سخنانی،بیان کرد:اعضاء شورا دقت کنند که نگاه ۷۰۰هزار نفر به آنها است.

photo_2016-09-03_20-25-33

 

مهدوی بهادر محله،تاکید کرد:اگر شورا نتواند وظیفه خود را انجام بدهد و خلاء ایجاد شود، همه باید پاسخگو باشند و  اگر شهردار بخواهد طرحی دو فوریتی بدهد به شورا، چه کسی باید پاسخ دهد؟

وی با اعلام  از حد نصاب افتادن جلسه،گفت:جلسه  بعدی  ساعت ۲۰:۳۰  روز آینده، برگزار خواهد شد.

پایان پیام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :