کاشف اسرار- مدیرعامل و سخنگوی خانه مطبوعات استان گیلان از مخالفت با استعفای سه تن از اعضای هیات مدیره این موسسه فرهنگی،صنفی و غیر دولتی خبرداد.

کریم خورسندی مژدهی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار با اعلام تشکیل دهمین جلسه هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان در روز جاری،دلیل برگزاری این نشست را بررسی استعفای سه عضو هیات مدیره و نیز ارائه گزارش توسط  مسئول کمیته انضباطی این موسسه عنوان کرد.

وی سه عضو مستعفی را حسین داداشی،حسن سامری و علی کریمی پاشاکی ذکر کرد و افزود: اعضای هیات مدیره  پس از بیان دلایل این اشخاص،با هیج یک از استعفا موافقت نکردند .

مدیرمسئول روزنامه سئوال و جواب ،موضوع دیگر رسیدگی شده در جلسه امروز را پایان رسیدگی به کار کمیته انظباطی خانه مطبوعات گیلان بیان و ابراز کرد:علی کریمی پاشاکی که مسئولیت این کمیته را برعهده دارند،گزارشی از اتمام رسیدگی به پرونده اعضای این موسسه را به اطلاع  هیات مدیره رساندند.

به گفته خورسندی مژدهی،کمیته انظباطی در مرحله اول فعالیت خود؛حدود ۳۰۰ پرونده اعضای خانه مطبوعات گیلان  را مورد بررسی قرار داده که برای صدور کارت آماده شده و مابقی پرونده ها به خاطر نداشتن فیش بانکی حق عضویت و معرفی نامه از طرف رسانه  به مرحله صدور کارت نرسید.

وی ادامه داد:از بعد از ظهر امروز، پرسنل خانه مطبوعات گیلان کار تماس با اعضایی که دارای قیش بانکی پرداخت حق  عضویت و معرفی نامه از رسانه محل فعالیت خود نیستند،برای تکمیل پرونده را آغاز کرده اند  و هم چنان  این امر ادامه خواهد یافت تا برای ۴۵۰ نفر عضو کارت عضویت صادر بشود.

این فعال رسانه ای،با تاکید بر این که درب خانه مطبوعات گیلان برای اصحاب رسانه این استان برای همیشه باز خواهد بود،خاطر نشان کرد:هر فعال رسانه ای که علاقه مند به عضویت باشد، می تواند بر اساس شرایط مندرج در اساس نامه خانه مطبوعات استان به عضویت این موسسه در بیایند.

خورسندی مژدهی،به دلایل استعفای رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان پرداخت و  مدعی شد: حسین داداشی به دلیل این که  اشخاصی همراهی ندارند و برای خود مواردی را در “فضای مجازی  تلگرام گ،بدون این که وجاهت داشته باشد،عنوان می کنند  که فاقد پشتوانه محکم  بوده،استعفای خود را  تقدیم کردند.

وی این گونه رفتارها را توس این گونه اشخاص ،نوعی بد اخلاقی دانست و تصریح کرد:این اشخاص قلیل ،مواردی را در فضای مجازی عنوان می کنند که در حد وحدود این گونه آنان نیست را بیان می دارند که باید در چارچوب خودشان اظهار نظر کنند.

سخنگوی خانه مطبوعات گیلان ،به دلایل تقاضای  یک عضو دیگر هیات مدیره به همراه بازرس این موسسه اشاره کرد و  مدعی شد:علی کریمی پاشاکی دلیل خاصی برای استعفا نداشتند و اعلام کرده بودند،در صورت ادامه بد اخلاقی ها از عضویت در هیات مدیره استعفا خواهم داد.

خورسندی مژدهی،اضافه کرد: علی کریمی پاشاکی،حسین  داداشی را به عنوان یک شخصیت  و پیشکسوت فرهنگی ،هنری و رسانه و سالها در هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان فعالیت می کند ؛می شناسند و به دلیل این که وی استعفا داده،بنده هم به تبع وی،استعفا خواهم داد و اگر با استعفای رئیس هیات مدیره موافقت کنند باید استعفای بنده هم مورد پذیرش قرار بگیرد.

وی متذکر شد: رسیدگی به استعفای علی کریمی پاشاکی،منوط به پذیرش استعفای حسین داداشی از هیات مدیره خانه مطبوعاغ استان گیلان بوده،که در این جلسه به دلیل رد در خواست استعفا رئیس هیات مدیره، مورد رسیدگی قرار نگرفت.

این فعال رسانه ای  در پایان به تبیین دلیل استعفای یکی از بازرسین خانه مطبوعات گیلان پرداخت و اضافه کرد:حسن سامری هم به دلیل این که نامه هایی که از گذشته در حوزه بازرسی وجود داشته و مورد رسیدگی و ارائه پاسخ از سوی هیات مدیره قرار نگرفته است،استعفای خود را ارائه دادند .

خورسندی مژدهی،ادامه داد:حسن سامری اعلام کردند:” باید پاسخگوی اعضای قدیم موسسه و هم چنین خبرنگاران باشم  باشم، و از آن جایی که پاسخی  از سوی هیات مدیره ارائه نشده و ادامه کار برای بنده دشور است،استعفای خود را ارائه کردند که مورد پذیرش هیات مدیره، قرار نگرفت.

پایان پیام

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :