کاشف اسرار-مدیر فرهنگی و سخنگوی شهرداری رشت از برگزاری نمایش میدانی و چند رسانه ای “فصل شیدایی “از ۲۴ شهریور تا ۲ مهر در زمینی به مساحت ۳۴ هکتار واقع در لشگر ۱۶ پیاده قدس گیلان خبرداد.

علیرضا حسنی امروز با اعلام این خبر به خبرنگار کاشف اسرار،اظهار کرد:فصل شیدایی، از سوی مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی (مهنا)  با مشارکت سپاه قدس گیلان و شهرداری رشت،برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر این که  امروز باید در عرصه جنگ نرم آثار این چنینی پاس داشته شود ،خاطر نشان کرد: با شناسایی بسترهای فرهنگی و تاریخی و بهره گیری از ظرفیت هنرمندان، خاصه هنرمندان این دیار، این مفاهیم به گونه ای تاثیر گذار به نسل جدید انتقال یابد.

این مسئول،ابراز کرد: فصل شیدایی رویکردی معنوی در حوزه های تاریخ زندگی بشر با نگاه ویژه بر محوریت مذهب و بر اساس رویدادهایی است که در طول تکامل انسان در تاریخ به وقوع پیوسته است.

حسنی ،ادامه داد : فصل شیدایی فصل جدیدی از نمایش میدانی و رویش فرهنگی نسل جدید است که با ۱۱ کاراکتر در نقاط حساس و حیاتی شیعه در طول تاریخ از زمان هبوط تا دفاع مقدس و منجی عالم بشریت وصل خواهد شد.

وی این نمایش را یک برنامه فرهنگی و نمایش دینی  دانست که دارای محتوای عمیق بر اساس رشادتها و حماسه آفرینی های تاریخ این سرزمین است که با بهره گیری از جاذبه های نور، صدا و تصویر صحنه های مهم تاریخی را به نسل امروز انتقال می دهد.

سخنگوی شهرداری رشت ،متذکر شد: مجموعه مدیریت شهری و شهرداری رشت پس از برگزاری نشستهای مختلف در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی و بازدیدهای متعدد شهردار به همراه اعضای شورای شهر رشت  و جمعی از مدیران از مکان برگزاری نمایش ،اجرای این برنامه را در دستور کار قرار داده است.

حسنی ،انجام کارهای عمرانی، راهسازی  و انجام فعالیتهایی چون امورات تبلیغی، فرهنگی و کارهای پشتیبانی از جمله اسکان مدعوین و مجریان امر، چاپ پوستر و بروشور، فضا سازی محیطی و فعال نمودن استندها و واتر بندها و تلویزیون شهری، تامین ۱۰ هزار صندلی برای نمایش هر شب، و پذیرایی از شهروندان به صورت ایستگاه صلواتی را از دیگر اقدامات شهرداری رشت ؛بیان کرد.

وی افزود: شهرداری رشت؛مشارکت و همفکری در نشستها و کمیته ها ، ایجاد فضای نمایشگاه و بنر محوطه نمایش، همکاری جهت خاک ریزی مکان نمایش، ایجاد باجه در پیاده راه فرهنگی، پارک شهر رشت و گلسار به جهت عرضه بلیط و در اختیار قرار دادن اتوبوس های رایگان جهت ایاب و ذهاب مشارکت گسترده ای در این برنامه داشته است.

این مسئول،اعتقاد دارد:  اثر کار فرهنگی با همراهی و پشتیبانی شهروندان میسر خواهد شد  و  نقش و استقبال آنان منتج به دستاوردهای گران قدر می  شود.

حسنی،در پایان،تصریح کرد:شهروندان عزیز شاهد یکی از هیجان انگیز ترین نمایش های میدانی گیلان خواهند بود و دلاوری و پای مردی مردان این سرزمین و مردم گیلان را در طول تاریخ مشاهده خواهند کرد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :